Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Při nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích se zranilo osm lidí

Česko

  9:43aktualizováno  11:25
České Budějovice - Při ranní dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo zraněno osm lidí. Řidičku trolejbusu museli vyprostit hasiči, záchranáři ji s těžkým zraněním převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení českobudějovické nemocnice.

Při dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo 24. června 2019 zraněno osm lidí. foto: ČTK

Zbylých sedm utrpělo lehká až středně těžká zranění. Řekla to mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Havárie se stala po 8:00 v křižovatce ulice Antonína Barcala a Větrná na sídlišti Máj. Místo zůstává i po 11:00 neprůjezdné.

Podle prvotních informací nehodu způsobil řidič osobního automobilu, který nedal trolejbusu přednost. „Řidička trolejbusu následně strhla řízení a narazila do sloupu,“ řekla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Řidičku trolejbusu museli vyprostit hasiči, záchranáři ji s těžkým zraněním...
Při dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo 24. června 2019...

Nejvážnější zranění utrpěla řidička trolejbusu, která zůstala zaklíněná v kabině. Při střetu utrpěla těžká vícečetná poranění. „Zdravotníci jí ještě v kabině poskytli nezbytnou péči a po vyproštění jí uvedli do umělého spánku a napojili na umělou plicní ventilaci. Její stav se podařilo zdravotníkům stabilizovat,“ uvedla Kafková. Doplnila, že dalších sedm lidí utrpělo lehká až středně těžká zranění, převážně pohmožděniny, tržné rány a méně závažné zlomeniny. Po ošetření na místě je záchranáři převezli na traumacentrum českobudějovické nemocnice k dalšímu vyšetření.

Záchranáři vyhlásili poté, co přijali oznámení o nehodě, mimořádnou událost prvního stupně a nemocnice České Budějovice aktivovala traumatologický plán. V 9:05, tedy zhruba po hodině, vedoucí záchranářů mimořádnou událost ukončil.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného sboru, policisté jsou stále na místě, které zůstane neprůjezdné asi ještě hodinu, řekla Krausová před 11:00.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!