24. června 2019 9:43, aktualizováno  11:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích se zranilo osm lidí

Při dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo 24. června 2019... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo 24. června 2019... | foto: ČTK

České Budějovice Při ranní dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo zraněno osm lidí. Řidičku trolejbusu museli vyprostit hasiči, záchranáři ji s těžkým zraněním převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení českobudějovické nemocnice.

Zbylých sedm utrpělo lehká až středně těžká zranění. Řekla to mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Havárie se stala po 8:00 v křižovatce ulice Antonína Barcala a Větrná na sídlišti Máj. Místo zůstává i po 11:00 neprůjezdné.

Podle prvotních informací nehodu způsobil řidič osobního automobilu, který nedal trolejbusu přednost. „Řidička trolejbusu následně strhla řízení a narazila do sloupu,“ řekla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Řidičku trolejbusu museli vyprostit hasiči, záchranáři ji s těžkým zraněním...
Při dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo 24. června 2019...

Nejvážnější zranění utrpěla řidička trolejbusu, která zůstala zaklíněná v kabině. Při střetu utrpěla těžká vícečetná poranění. „Zdravotníci jí ještě v kabině poskytli nezbytnou péči a po vyproštění jí uvedli do umělého spánku a napojili na umělou plicní ventilaci. Její stav se podařilo zdravotníkům stabilizovat,“ uvedla Kafková. Doplnila, že dalších sedm lidí utrpělo lehká až středně těžká zranění, převážně pohmožděniny, tržné rány a méně závažné zlomeniny. Po ošetření na místě je záchranáři převezli na traumacentrum českobudějovické nemocnice k dalšímu vyšetření.

Záchranáři vyhlásili poté, co přijali oznámení o nehodě, mimořádnou událost prvního stupně a nemocnice České Budějovice aktivovala traumatologický plán. V 9:05, tedy zhruba po hodině, vedoucí záchranářů mimořádnou událost ukončil.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného sboru, policisté jsou stále na místě, které zůstane neprůjezdné asi ještě hodinu, řekla Krausová před 11:00.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!