Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přijímačky na vojenskou školu v Sokolově udělaly jen dvě děti. Tristní, reaguje Šlechtová

Česko

  8:37
KARLOVY VARY - Jen dvě děti zvládly přijímací zkoušky na plánovanou vojenskou školu, jejíž pobočka má sídlit v Sokolově. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) žádá ředitele zřizovatelské školy v Moravské Třebové, aby vyhlásil ještě druhé kolo přijímaček. O vojenskou školu, která měla v Sokolově zřídit obor Elektrotechnika, kraj velice stojí.

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová. foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Je to tristní a Karlovarský kraj by měl zabrat v přípravě žáků na přijímačky. Ze dvou žáků třídu opravdu neuděláme. Systémová řešení jsou vždy lepší než nepromyšlená řešení,“ komentovala na twitteru výsledky přijímacích zkoušek ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO).

03.května 2018 v 07:33, příspěvek archivován: 03.května 2018 v 08:43

Pouze 2 deti udelaly prijimaci zkousky do tolik chtene vojenske tridy v Sokolove. Je to tristni a Karlovarsky kraj by mel zabrat v priprave zaku na prijimacky. Ze dvou zaku tridu opravdu neudelame. Systemova reseni jsou vzdy lepsi nez nepromyslena reseni.

V Sokolově se pokusilo projít přijímacím řízením 14 žáků. Přijímačky na vojenskou školu jsou ale obtížnější než na jiné střední školy. Kromě znalostí musí žáci uspět třeba i ve fyzických testech. Aby mohla být v Sokolově otevřena třída, muselo by být přijato nejméně 15 studentů, řekla ve čtvrtek mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Možné 2. kolo přijímacího řízení

„Výsledky účastníků přijímacího řízení pro obor Elektrotechnika vojenské školy v Sokolově bohužel nejsou dobré, ale podobně skončilo přijímací řízení do tohoto oboru také v Moravské Třebové, kde bylo 50 uchazečů o studium, přijato je 12. Ředitel školy by nyní měl vyhlásit 2. kolo přijímacího řízení a už nyní slyšíme hlasy, že jej vyhlásí jen pro Moravskou Třebovou, nikoli pro pobočku v Sokolově,“ uvedla hejtmanka Vildumetzová.

Podle ní kraj udělal maximum pro propagaci a zajištění výuky. „Proto velmi apelujeme na ministryni obrany i ředitele vojenské školy v Moravské Třebové, aby vyhodnotili všechny dopady možného nevyhlášení 2. kola pro Sokolov a ke konečnému rozhodnutí přistoupili se vší vážností,“ uvedla Vildumetzová, polde níž by druhé kolo uvítali i rodiče uchazečů o studium.

Karlovarský kraj o zřízení vojenské školy usiluje i proto, že z kraje velká část studentů odchází jinam, jde o strukturálně postižený region. Armáda chce navíc zřídit ve vojenském prostoru na Doupově nové výcvikové armádní středisko, využívat letiště v Karlových Varech pro potřeby vzdušných sil a zároveň získávat nové kvalifikované posily z pobočky vojenské školy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!