11. července 2015 19:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Příští čtyři týdny bude kolem 25 stupňů. Rána budou ale chladná

V Moravskoslezském kraji padaly 13. června teplotní rekordy. Například v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Moravskoslezském kraji padaly 13. června teplotní rekordy. Například v... | foto: ČTK

PRAHA V příštích čtyřech týdnech by se nejvyšší denní teploty v České republice měly pohybovat kolem 25 stupňů, v noci má být kolem 13. Vyplývá to z výhledu počasí na období od 13. července do 9. srpna, který v sobotu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Pršet má průměrně až podprůměrně, relativně nejvíc deště by mělo být v týdnu od 27. července do 2. srpna s průměrným týdenním úhrnem kolem 19 litrů na metr čtvereční. Naopak nejméně srážek, jen kolem deseti litrů vody na metr čtvereční, má spadnout v týdnu od 3. do 9. srpna.

„Období od 13. července do 9. srpna 2015 bude teplotně průměrné až nadprůměrné. První a poslední týden bude teplotně nadprůměrný až průměrný. Začátek prvního týdne bude chladnější, ale postupně během týdne budou teploty stoupat. Relativně nejchladnější vychází týden od 27. července do 2. srpna,“ uvedl ČHMÚ.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!