Středa 23. června 2021svátek má Zdeňka 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Proč být skromný? V debatách se mi nikdo nevyrovná, říká Paroubek

Jiří Paroubek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Paroubek | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Jiří Paroubek oplývá dva měsíce před volbami značným sebevědomím. Vítězství jeho strany je podle něj neotřesitelné. Řada volebních výzkumů mu dává za pravdu. Například podle březnového odhadu společnosti STEM má ČSSD téměř osmiprocentní náskok před občanskými demokraty.

Ambice předsedy sociálních demokratů míří vysoko. Paroubek, který je podle vlastních slov nejlepší český řečník, nevylučuje kandidaturu na volbu příštího prezidenta republiky v roce 2013. Nyní ale chce bojovat hlavně o křeslo předsedy vlády.

"Kdysi jsem připustil, že bych možná jednou o něčem takovém uvažoval. V tuto chvíli uvažuji o vítězství ve volbách do Sněmovny. Doporučil bych těm pánům z ODS, kteří to už dnes berou jako hotovou věc, aby si zašli na zdravotní prohlídku," říká Paroubek v rozhovoru pro deník Právo.

"Tady je příliš mnoho věcí, které ví lépe za mě vedení ODS, ale já tu aroganci v sobě nemám jako předseda Senátu Přemysl Sobotka, který si myslí, že je nejlepším kandidátem na prezidenta – a už to vyhlašuje teď, tři roky před volbou," vyhraňuje se Paroubek v rozhovoru vůči dalšímu potenciálnímu kandidátovi na nejvyšší post.

"V této zemi není nikdo, kdo se mně vyrovná"

Na konfrontačním vedení kampaně nechce podle Paroubka ČSSD nic měnit. Sociální demokraté ale podle něj nejsou v situaci, aby museli dohánět ztrátu za ODS. Proto prý chce v předvolební debatě hovořit odlehčeně a s vtipem.

"Myslím, že budu dobře připraven, a že pokud jde o debaty, tak v této zemi není nikdo, kdo se mně vyrovná. A to říkám bez nějaké zbytečné neskromnosti," řekl Paroubek v rozhovoru.


Jiří Paroubek v debatě s Mirkem Topolánkem

Na otázku Práva, jestli sám sebe považuje Paroubek za nejlepšího řečníka odpovídá: "když něco umím, tak se to nestydím říct."

Že je lídr sociálních demokratů zdatným diskutérem má doloženo i průzkumy. "Poslední debata s šéfem TOP 09 Karlem Schwarzenbergem dopadla v průzkumech 63 ku 37 (pro Paroubka - pozn. red.), s Topolánkem 58 ku 42. To jsou statistiky," tvrdí sebevědomě Paroubek.

Nového lídra občanských demokratů se Paroubek nebojí. Podle něj s ním ODS jen sebere hlasy menším stranám a sníží tak možnost sestavení pravicové koaliční vlády.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Kde nejlépe nakoupit občerstvení na oslavu? Redakce testovala Ovocný Světozor
Kde nejlépe nakoupit občerstvení na oslavu? Redakce testovala Ovocný Světozor

Plánujete narozeninovou, svatební nebo dětskou oslavu a dorazí k vám desítky lidí? Nebo si chcete užít klidné rodinné oslavy v kruhu nejbližších?...