Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Procházka nastoupil a Kladno vyhrálo

KLADNO Kladenský hokejový útočník Martin Procházka ukázal opět své umění a sílu spolupráce s „dvojčetem“ Pavlem Paterou. Především klíčové branky čtyřnásobných mistrů světa a olympijských vítězů z Nagana pomohly Středočechům k prvnímu úspěchu proti Českým Budějovicím.

Kladno – České Budějovice 4:2 Procházka na konci druhé třetiny dostal Kladno do vedení 2:1, po jeho efektní kličce na Reného Vydareného a střele do tyče pak v 54. minutě Patera vstřelil vítězný gól. Přitom o tom, že Procházka nastoupí, se rozhodlo až dopoledne. „Až do úterý totiž beru antibiotika a doufám, že to nebude mít nějaké následky. Údajně mám nějaký zánět horních cest dýchacích,“ řekl Procházka, který vylepšil svou bilanci v play off na šest branek a tři přihrávky.

Kladenští poprvé v sérii překonali českobudějovického brankáře Turka. „Nemyslím si, že zlom s Českými Budějovicemi nastal mým návratem,“ vrtěl hlavou Procházka. Vítězný gól vstřelil v oslabení Patera. čtk Branky a nahrávky: 10. Kalla (Bělohlav), 40. Martin Procházka (Pavlas), 54. Patera (Martin Procházka), 60. Patera (Hájek) -8. Sailer (Brabenec), 41. Brabenec (Hudec). Rozhodčí: Mikula, Polák – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6297. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1.

TŘINEC Hokejová Slavia i ve třetím čtvrtfinálovém utkání proti Třinci ukázala, jak mocný účinek má první gól. Kdo v utkání otevře skóre, vítězí.

Třinec – Slavia 2:4 Třinec vyrobil spoustu chyb v defenzivě na to, aby mohl uspět. Bek Lubomír Sekeráš viděl problém v prvním gólu. „Tlačili jsme se všichni dopředu. Jenže jsme u toho propadali a oni chodili sami,“ řekl Sekeráš. Hru nervů i emocí zvládl lépe Růžičkův výběr. „Atmosféra byla pekelná. Ale u toho se vyhecujeme i my,“ poznamenal slávistický brankář Adam Svoboda. čtk Branky a nahrávky: 29. Štefanka (Skořepa), 40. Korhoň (Polanský) – 18. Žižka (Kadlec), 21. Beránek (D. Hruška), 36. D. Hruška (Žižka), 53. Klepiš (Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:6, navíc Vojtek (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 2:2, 0:1.

Sparta – Liberec 3:5

Branky a nahrávky: 16. Štrba (Vykoukal), 32. Ton z trest. střílení, 54. Vykoukal (Štrba) – 1. L. Čermák (J. Moravec), 21. L. Čermák (Pletka), 35. Pletka (J. Moravec), 40. Pabiška (Blatný), 60. L. Čermák (Jiruš). Rozhodčí: Šindler, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:6, navíc P. Nedvěd (Sparta) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 11.328. Třetiny: 1:1, 1:3, 1:1.

Litvínov – Karlovy Vary 2:3

Branky a nahrávky: 7. Jenáček (Branda), 48. J. Černý (Tomas) – 10. Pech (V. Polák), 19. Melenovský (Mudroch), 27. Pech (Prošek). Rozhodčí: Husička, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:9, navíc Kraft a Řezníček (oba Karlovy Vary) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6800 (vyprodáno). Třetiny: 1:2, 0:1, 1:0.