16. září 2019 9:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Projektanti lávky přes Labe v Nymburku požádali o povolení stavby. Stavět se má na přelomu jara a léta příštího roku

Lávka pro pěší v Nymburce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lávka pro pěší v Nymburce | foto:  MěÚ Nymburk, Tomáš Kukal

Nymburk Projektanti nové lávky přes Labe v Nymburku požádali o územní a stavební povolení. Povolení by mohli získat do dvou měsíců, nenastanou-li komplikace. Město pak vybere zhotovitele stavby. Stavět se začne příští rok na přelomu jara a léta, řekl v pondělí mluvčí nymburské radnice Petr Černohous. Původní lávku muselo město nechat kvůli havarijnímu stavu loni zbourat. Nová má stát zhruba 40 milionů korun.

Podle Černohouse podali projektanti z firmy Stráský, Hustý a partneři žádost o povolení ve čtvrtek 12. září. „Obdrželi již všechna potřebná stanoviska a vyjádření dotčených orgánů, organizací a správců sítí, která byla zapotřebí,“ řekl mluvčí. Obecně by se měl úřad k žádosti vyjádřit do 30 dní, ve složitějších případech do 60 dní.

Lávka přes Labe v Nymburce se zřítila 3. srpna 2018 zhruba po hodině...
Firma hydraulickými nůžkami stačila přestřihnout jen necelých 25 procent...

Původní lávku uzavřel Nymburk pro pěší v prosinci 2017, lodě nesměly proplouvat pod lávkou od loňského června, město ve stejnou dobu uzavřelo prostranství na obou březích pod lávkou. Provoz na řece byl obnoven po dvou měsících 8. srpna. Lávka byla stejné konstrukce a od stejného projektanta jako lávka v Praze-Troji, jež se předloni zřítila do Vltavy.

Projektovou dokumentaci vytvořila společnost Stráský, Hustý a partneři. Jednatelem firmy a autorem návrhu je projektant Jiří Stráský, právě on navrhoval lávku v Praze-Troji i předešlou v Nymburku.

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.