Středa 21. října 2020svátek má Brigita 5 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Promluvila arabsky, pak dostala dívka od ženy v tramvaji pěstí. Policie byla laxní, stěžuje si

Policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie - ilustrační foto. | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

PRAHA Kvůli několika slovům v arabštině dostala v tramvaji pěstí do obličeje. Kromě toho si mladá studentka z Prahy, původem z Libanonu, vyslechla také řadu vulgárních nadávek. „Zezadu ke mně přiskočila nějaká ženská a začala na mě ječet. Sprostě mi nadávala. Pak mi vrazila pěstí do lícní kosti,“ líčí pro server Lidovky.cz, co se stalo během incidentu v pražské tramvaji.

„Zažila jsem na vlastní kůži čistou formu xenofobie a předsudků,“ napsala v neděli v podvečer na Facebook z incidentu třesená studentka D. S. s arabským původem (redakce totožnost ženy zná, z logických důvodů ale neuvádí celé jméno - pozn. red.).

V neděli kolem půl druhé hodiny jela v tramvaji se svou mladší sestrou pražskými Vršovicemi. Poté, co pronesly, asi dvě věty v arabštině, vložila se nečekaně do jejich rozhovoru cizí žena.

„Zezadu ke mně přiskočila nějaká ženská a začala na mě ječet. Řvala ‚Co si to dovoluješ?‘ a sprostě nadávala. Řekla mi ‚ty sv*ně‘ a ‚p*čo‘. Hned potom mi vrazila pěstí do lícní kosti. Odehrálo se to všechno velmi rychle a já byla v šoku,“ líčí konflikt studentka pátého ročníku psychologie. Mladší sestra prý raději sklopila hlavu, protože se ženy bála.

„Nejdřív mi vůbec nedošlo, že to bylo kvůli arabštině,“ popisuje D. S. v rozhovoru pro server Lidovky.cz, co podle ní vyvolalo konflikt. „Šla vyloženě za mnou, bezprostředně po tom, co jsme mluvily arabsky. Když zjistila, že mluvím česky, neodpovídala a ignorovala mě,“ popsala dále incident, který vyvolala útočnice oděná do černé.

Policie byla laxní, říká studentka

V tramvaji prý bylo dalších patnáct minut úplné ticho. Ostatní cestující prý byli podle D. S. po útoku zaskočeni. Agresivní žena se už dále nijak výrazně neprojevovala.

Přesto se studentka rozhodla incident ohlásit na policii. Jak ale sama říká, „laxní“ přístup policie ji odradil. „Vyprávěla jsem jim, co se mi stalo, ale cítila jsem absolutní nezájem. Pak se mě dokonce zeptali, jestli to chci skutečně nahlašovat,“ zoufá si dívka. „Potom mi volali znova, ptali se mě na to samé. Skončilo to úplně stejně. Řekli mi, že když to nenahlásím osobně, tak to ani nebudou řešit,“ líčí dále, jak proběhla komunikace mezi ní a příslušníky. Pražská policie se však proti jejímu tvrzení o laxním přístupu důrazně ohrazuje.

Studentka se nakonec rozhodla detaily incidentu sdělit jen neoficiální cestou. O události napsala na Facebook. „Narodila jsem se v České republice, mám české občanství, vystudovala jsem vysokou školu a volím. Pouze na základě užívání cizího jazyka se zde ale očividně člověk může stát terčem takového útoku a dle některých nemá zřejmě právo ani kontaminovat Českou republiku,“ uvedla krátce po incidentu na svůj profil. Nic podobného se jí prý nikdy nestalo.

Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Testování s Hami: Rozdáváme 80 batolecích mlék s výbornou chutí
Testování s Hami: Rozdáváme 80 batolecích mlék s výbornou chutí

Batolecí mléka Hami pro děti od ukončeného 12. a 24. měsíce obsahují potřebné živiny, jsou obohaceny o důležité vitamíny a minerální látky a...