Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prospal trénoval s Lecavalierem

Česko

Hokejisté Tampy si v sobotu vyzkoušeli led v pražské O2 Areně * Včera odletěli na exhibici do Berlína

PRAHA Hokejisté Tampy Bay Lightning si osahali pražské reálie a zamířili do Německa.

Do Česka, kde v sobotu odstartují novou sezonu NHL zápasem proti New York Rangers, se hráči zámořského klubu vrátí až v noci z úterý na středu.

To už budou mít za sebou dva exhibiční duely, dnešní v Berlíně proti Eisbärenu a druhý, který Tampa sehraje zítra v Bratislavě.

„Mám rád Evropu, hlavně pak stará města. Moc výletů ale bohužel nestihneme, protože program máme pěkně nabitý,“ prohlásil Vincent Lecavalier, kapitán a největší hvězda Blesků z Tampy.

V sobotu si hráči poprvé zatrénovali v pražské O2 Areně. Ovšem důkladně ukrytí před zraky médií i veřejnosti. Zato za zvědavého okukování od hokejistů Slavie, kteří mají v aréně domácí kluziště. „I ti, co halu neznali, tak věděli, do čeho jdeme. Že je to slušný zimák s parametry NHL,“ vzkázal Václav Prospal přes pořádající agenturu Česká sportovní.

„Tamhle je orloj“ Tým nacvičoval herní varianty a Prospal se ocitl v elitním útoku s Lecavalierem a Martinem St. Louisem. „Trénink nebyl ani moc tvrdý, ale hodně dlouhý,“ popisoval jihočeský rodák. Týden před startem NHL roste v kabině napětí. „Nervozita byla znát. Hlavně z toho, že ještě není známá finální sestava,“ prohlásil Prospal.

„Jsem rád, že je Vinny (Prospal) zpátky,“ pochvaloval si Lecavalier návrat produktivního centra z Philadelphie. „Nejsme jen spoluhráči, ale i dobří přátelé mimo led.“ Tampa, vítěz Stanley Cupu z roku 2004, prožila mizernou sezonu, v NHL byla nejhorší. Ale Lecavalier věří, že to letos bude jiné.

„Máme hodně nových hráčů, ještě se poznáváme,“ popisoval Lecavalier. Jako „poznávací pobyt“ ostatně bere klubové vedení celou evropskou anabázi.

Včera už na libeňský led vyjeli jen borci druhého sledu, kteří včera v Berlíně nehráli, zbytek týmu se z hotelu přesunul rovnou na letiště.

V sobotu odpoledne a večer pak borci z Tampy mohli vyrazit do Prahy na prohlídku města. „Jsou to mladí kluci, tak se ptali, kam se můžou jít pobavit,“ usmíval se v pátek po příletu Prospal. „Ale času moc nemáme, takže bude procházka někam za historií.“

Bitkař David Kočí se jako rodilý Pražan zhostil role průvodce centrem pro oficiální internetové stránky klubu. „Tamhle je socha Jana Husa a tamhle je orloj, to jsou staré hodiny, někdy tak kolem roku 1200,“ vykládal urostlý Kočí americké reportérce, kterou vzal také na Karlův most. „Kluky vezmu asi na Hrad,“ plánoval rázný bek.

O Petru Nedvědovi čtěte na straně 19

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...