Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Proti Brnu selhaly Teplice i doma

TEPLICE Výsledková suverenita fotbalistů Teplic na domácím stadionu skončila, jejich herní trápení však pokračuje. Hlavní zásluhu na tom má rozjeté Brno, které na severu Čech vyhrálo 1:0. Týmu trenéra Petra Rady zasadilo jen týden po debaklu v Liberci další ránu.

Teplické fanoušky mohl do včerejšího dne těšit alespoň pohled na tabulku, nyní už ani to - Teplice klesly na čtvrté místo a poprvé v sezoně vypadly z elitní trojice.

Třetí jarní utkání znovu potvrdilo, že Radův tým po odchodu Martina Fenina sráží především těžkopádná ofenziva.

Domácí sice byli aktivnější, jenže když už se dostali před soupeřovu branku, nedokázali se do ní trefit. Jako například Pavel Verbíř ve 24. minutě, kdy ze sedmi metrů branku překopl.

Pro Teplice je to o to horší, že se zatím nedaří ani jednomu ze tří útočníků, kteří přišli během zimní přestávky. „Útočníky máme kvalitní, ale asi nedokáží zvládat tlak. Jsme málo agresivní a málo střílíme ze střední vzdálenosti,“ hledal trenér Rada příčiny střeleckého trápení Teplic.

Brno naopak s lehkostí kombinovalo, postupně si dodávalo sebevědomí a ve 39. minutě udeřilo. Záložník Lira si před pokutovým územím narazil míč s Lubošem Kaloudou a tvrdou střelou poslal svůj tým do vedení.

Až do včerejšího utkání přitom byli Severočeši jediným týmem, který na svém stadionu neztratil ani bod. Výjimečná bilance byla pýchou Teplic, díky které držely krok s vedoucí dvojicí Slavia - Sparta. Jenže kouzlo Stínadel pominulo. „Projevila se nervozita hráčů, kteří jinak náš tým táhnou. Někteří přišly o formu, v týmu není pohoda,“ uznal Rada.

Brněnští si s bezradnou obranou Teplic dělali, co chtěli. V 52. minutě střílel Kalouda, o osm minut později málem potrestal nepozornost teplické obrany Aleš Besta a v 78. minutě domácí zachránil brankář Slavík, když reflexivně zastavil hlavičku Polácha. „Nehráli jsme ustrašeně, naopak jsme chtěli přidat druhý gól,“ chválil své hráče brněnský trenér Petr Uličný.

Čím víc se domácí snažili odvrátit druhou porážku na jaře, tím víc se propadali do beznaděje. Nebýt přímého kopu Verbíře v poslední minutě, nepřipsaly by si Teplice jedinou přesnou střelu na branku.

***

FK Teplice 0 1. FC Brno 1

Branka: 39. Lira. Rozhodčí: Hrubeš -Wilczek, Gallo. Diváci: 3360. Poločas: 0:1. Teplice: Slavík - Vidlička (73. Štohanzl), Lukáš, Klein, Rosa - Mareš (81. Vieira), Sabou, Doležal, Verbíř - Smíšek, Jun (64. Hesek). Brno: Lejsal - Švejnoha, Dvorník, Trousil, Siegl - Kuncl, Mareček, Polách (90+3. Živný), Lira (74. Pavlík) - Besta, Kalouda (90+1. Wagner). HODNOCENÍ LN ** ***