Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Průcha rozhodl o výhře Rangers

NEW YORK Útočník Petr Průcha byl v městském derby mezi NY Rangers a New Jersey jediným úspěšným aktérem v penaltovém rozstřelu a rozhodl o zisku dodatečného bodu pro Rangers. Zároveň byl i u jediné branky týmu v normální hrací době, když po jeho přihrávce dostal Scott Gomez celek z Manhattanu do vedení. Za tento výkon byl Průcha oceněn titulem druhé hvězdy utkání.

Gomez se proti svému bývalému mužstvu prosadil poprvé, když za Brodeurova záda dorazil Průchovu střelu. Z vedení se však Rangers neradovali dlouho, neboť už za 33 vteřin vyrovnal Sergej Brylin.

Český brankář Ondřej Pavelec dostal na ledě Tampy Bay poprvé příležitost chytat v NHL od úvodní minuty. Dvacetiletý nováček se podílel na sobotní výhře hokejistů Atlanty v poměru 6:4 třiceti úspěšnými zákroky a k premiérovému vítězství v lize mu vydatně pomohl spoluhráč Ilja Kovalčuk, který vstřelil hattrick ve druhém utkání po sobě.

Tomáši Kaberlemu se v zápasech proti Montrealu daří. V prvním letošním vzájemném utkání rozhodl o vítězství Toronta brankou v prodloužení a i v sobotu přispěl vstřeleným gólem k výhře svého týmu na ledě odvěkého rivala, když ve druhé minutě využil přesilovou hru. čtk Pátek: New Jersey - Toronto 3:2 (Toronto - T. KABERLE 0+1, KUBINA 0+1, TLUSTÝ 0+1). Washington - Philadelphia 2:3 (Washington - FLEISCHMANN 1+0). Buffalo -Florida 2:4 (Florida - DVOŘÁK 1+0, TOMÁŠ VOKOUN odchytal za Floridu 60 minut, obdržel dvě branky z 28 střel, úspěšnost zásahů měl 92,85 procenta). Dallas -Phoenix 0:5 (Phoenix - HANZAL 1+0, VRBATA 1+0). Edmonton - Nashville 1:4 (Edmonton - HEMSKÝ 1+0, Nashville - ERAT 0+2, BONK 1+0). San Jose - Los Angeles 2:5 (San Jose - MICHÁLEK 0+1).

Sobota: Montreal - Toronto 2:3 (Toronto - T. KABERLE 1+0). Ottawa - Boston 3:2. NY Islanders - Pittsburgh 3:2 (Islanders - VAŠÍČEK 0+1). NY Rangers - New Jersey 2:1 po SN (Rangers - PRŮCHA 0+1 a rozhodující nájezd). Carolina - Florida 4:2 (TOMÁŠ VOKOUN odchytal za Floridu 60 minut, obdržel čtyři branky ze 40 střel, úspěšnost zásahů měl 90 procent). Tampa Bay - Atlanta 4:6 (Tampa - PROSPAL 0+1, ONDŘEJ PAVELEC odchytal za Atlantu 60 minut, obdržel čtyři branky z 34 střel, úspěšnost zásahů měl 88,23 procenta). Minnesota - Calgary 4:1. St. Louis - Chicago 2:3 (St. Louis - RUČÍNSKÝ 0+1). Phoenix - Anaheim 2:5 (Phoenix - VRBATA 1+1). Colorado - Vancouver 3:4. Los Angeles - San Jose 1:3.

***

Česká hvězda týdne

Ondřej PAVELEC

Atlanta Thrashers

Nejmladší český gólman v NHL v sobotu nastoupil v brance Atlanty poprvé od začátku. I přes čtyři obdržené branky vychytal svému týmu vítězství.