Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie -2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Průlomový rozsudek: řidič dostal šest let za vybržďování

Ucpaná D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ucpaná D1. | foto: MAFRA - Michal Šula

Na šest let poslal Krajský soud v Brně do vězení šestačtyřicetiletého cizince trvale žijícího na Žďársku za takzvané vybržďování jiného vozidla. Rozsudek není pravomocný, řidič se na místě odvolal. Obžaloba muže vinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví a z poškození cizí věci.

O případu, který se stal loni v červenci na 117,5. kilometru dálnice D1, bude rozhodovat Vrchní soud v Olomouci.

„K soudu ještě nedorazily spisové materiály, proto zatím nebylo rozhodnuto, kdy se jednání uskuteční,“ řekl ve čtvrtek mluvčí vrchního soudu Vladimír Lichnovský. Případ se stal loni 27. července. Řidič dojel v levém jízdním pruhu rychlostí kolem 130 kilometrů v hodině osobní auto, které řídila třicetiletá řidička, a pokračoval v jízdě v těsné blízkosti. Řidička se obávala kolize a okamžitě se zařadila do pravého jízdního pruhu.

„Řidič superbu pak jel v levém jízdním pruhu souběžně s ní a záměrně prudce najel bokem svojí škodovky vpravo na hondu. Řidička na to zareagovala prudkým úhybným manévrem směrem k pravé krajnici. Když ji poté řidič předjel, tak se částečně zařadil před ni do pravého jízdního pruhu a záměrně před ní prudce přibrzdil,“ uvedl server iDnes.

Řidička chtěla zabránit kolizi, a proto prudce zabrzdila. Její auto se dostalo do smyku, přejelo přes krajnici a narazilo do svodidel. Při nehodě utrpěla řidička pohmoždění krční páteře a zároveň psychický šok. Šok utrpěli také další tři spolujedoucí ve vozidle, kteří zraněni nebyli. Řidič na nehodu řidičky nereagoval, přidal plyn a z místa odjel po dálnici ve směru na Brno.

Jasný signál pro ostatní

Podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové je uložený trest šesti let odnětí svobody, čtyř let zákazu činnosti řízení motorových vozidel a propadnutí věci jasným signálem pro všechny bezohledné řidiče, kteří by se chovali při jízdě na dálnici podobným způsobem, a snažili se úmyslně ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu.

,

Dala jsem přednost rodině, říká v otevřené zpovědi čerstvá padesátnice Csáková

Učitelé často nepoužívají roušku ani respirátor (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bez vytáček a věcně mluví o svých kulatinách, stejně jako o úspěších, pádech a podivných životních obdobích. Ilona...

ANALÝZA: Boj o Karabach popírá ideologii. Zajímavou roli hraje Izrael

Učitelé často nepoužívají roušku ani respirátor (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nově rozdmýchaný ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem je v mnoha lidových veřejných diskusích popisován jako...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Učitelé často nepoužívají roušku ani respirátor (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Kanceláře o velikosti 87m2
Kanceláře o velikosti 87m2

Prokešovo náměstí, Ostrava - Moravská Ostrava
11 600 Kč/měsíc