Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Daňová Kobra zasáhla v Karlovarském kraji. Jde po naftě

Česko

  10:20aktualizováno  18:24
KARLOVY VARY - Speciální policejní tým Kobra zadržel v Karlovarském kraji tři lidi kvůli podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa. V Novém Kostele na Chebsku a na dalších místech kraje v úterý zasahovalo padesát kriminalistů policistů pořádkové služby, padesát příslušníků celní správy Karlovarského kraje a pracovníci finančního úřadu.
Policie ČR

Policie ČR foto: Reprofoto

KOBRA

  • Jedná se o tým koordinovaný korupční policií.
  • V útvaru se skládá z celníků, žalobců, a finančních úředníků.
  • Soustředí se na vyšetřování velkých daňových podvodů nad 150 milionů korun. 

Oznámila to mluvčí krajské policie Zuzana Týřová. Tým mimo jiné zasahoval v areálu dopravní firmy Kastl v Novém Kostele, dále také v Lubech na Chebsku a v Údrči na Karlovarsku.

Policisté podezírají majitele firmy z Nového Kostelce, že dováží načerno naftu ze sousedního Německa, napsal server iDnes.cz. Zatím byli zadrženi tři lidé, mluvčí policie Karlovarského kraje Zuzana Týřová informovala, že policie předpokládá zadržení dalších osob. 

„Dnešního dne karlovarská Kobra zahájila realizaci případu pod krycím názvem HABU 1. Jde o podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa do České republiky. Policisté a celníci provádějí domovní prohlídky, prohlídky nebytových prostor a dále prohlídky vozidel. Vyšetřovatelé budou provádět prohlídky a další úkony v trestním řízení po celý dnešní den. Momentálně jsou prováděny výslechy a další úkony v trestním řízení.“ uvedla Týřová.

Daňová Kobra opět uštkla: zatkla kladenského bosse a jeho pravou ruku

Podle informací ČTK kriminalisté v Novém Kostele zasahují v areálu firmy Kastl, která se mimo jiné specializuje na mezinárodní a vnitrostátní přepravu, pronájem autojeřábů nebo provoz větrných elektráren.

„Můžu potvrdit přítomnost kriminalistů v Novém Kostele. O podrobnostech zásahu ale obecní úřad zatím žádné informace nemá. Vše ostatní by byly jen spekulace,“ řekl starosta obce Otto Teuber.

Skupina pro boj proti velkým daňovým únikům, takzvaná Kobra, funguje od poloviny loňského června. Tvoří ji policisté, celníci a specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace.

Autor: