Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

První duely vyšly domácím

Před narvanými arénami se ve čtvrtfinále hokejového play off ujaly vedení Liberec a Karlovy Vary

LIBEREC / KARLOVY VARY První zápasy čtvrtfinále Česká pojišťovna play off hokejové O2 extraligy dnes vyhrály domácí týmy.

Liberec i Karlovy Vary zvítězily výrazným brankovým rozdílem -Bílí Tygři zdolali pražskou Spartu, Západočeši porazili Litvínov.

Čtvrtfinálové série se hrají na čtyři vítězství.

Liberec-Sparta 4:1 Liberec, podporovaný vyprodaným hledištěm v bílých barvách, rozhodl o svém vítězství nad obhájci mistrovského titulu již v první polovině zápasu, kdy domácí hráči překonali brankáře Martina Štefla čtyřikrát.

Hosté se v repríze loňského semifinále nečekaně představili bez brankářské jedničky Duby, kterého nepustila na led viróza.

Sparta dokázala skórovat jen ve 26. minutě, když krátce po skončení přesilové hry překonal Pince chytrou tečí Melichárek a snížil na 1:2. Tygři však získali dvoubrankové vedení rychle zpět.

„Soupeř byl lepší ve všech aspektech hokeje a zaslouženě vyhrál. Nehráli jsme tak, jak jsme měli, a nepřepnuli jsme na play off otáčky jako soupeř,“ prohlásil sparťanský asistent Marian Jelínek. čtk Branky a nahrávky: 11. Jiruš (Pabiška), 12. V. Nedorost (Žabka), 27. Hunkes (Víšek), 30. Šachl (Žabka) - 26. Melichárek (P. Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Třetiny: 2:0, 2:1, 0:0.

Karlovy Vary - Litvínov 6:2 V Karlových Varech měli domácí raketový nástup, bleskově vedli 2:0 a litvínovští trenéři museli zaskočený tým probudit oddechovým časem.

Hosté sice za pár minut srovnali, ale posléze doplatili na svou nedisciplinovanost. V dresu Energie vstřelili po dvou brankách Václav Skuhravý a Jaroslav Kristek, Skuhravý přidal navíc asistenci.

Litvínovský brankář Franěk po srážce s Kristkem zápas nedohrál, ve 31. minutě musel střídat. To po zápase vyvolalo vlnu emocí. „Domácím vyšla taktika; třikrát atakovali našeho gólmana Fraňka, až ho zranili, přišel tam druhý gólman a znovu byl atakovaný. Když má gólman otřes mozku, tak to není jen tím, že sebou sám práskne o zem,“ řekl trenér hostů Jaroslav Hübl. „My jsme v tu chvíli úplně přestali hrát hokej, přestali bránit a chtěli za každou cenu pomstít Fráňu,“ připustil náhradní gólman Jaroslav Hübl mladší. „Franěk chodil hodně z brány a prostě k tomu kontaktu došlo. V žádném případě to nebyla naše taktika,“ konstatoval karlovarský asistent Václav Baďouček. čtk

Další zápas: v pátek v Litvínově

Branky a nahrávky: 1. Košťál (Skuhravý), 2. Kristek (Melenovský), 35. Skuhravý (Jiří Hanzlík), 40. Skuhravý (Kumstát), 46. Kristek (Duben), 60. Pech (Řezníček) - 5. Kubinčák (Jenáček), 7. Branda (Punčochář). Rozhodčí: Homola, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10. Využití: 4:1. Diváci: 4453. Třetiny: 2:2, 2:0, 2:0. Včerejší druhé duely v Karlových Varech a v Liberci skončily až po uzávěrce tohoto vydání LN.