Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

První start ozdobil Necid gólem

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

MOSKVA Velmi úspěšnou soutěžní premiéru v dresu CSKA Moskva prožil Tomáš Necid. Jeho gól rozhodl utkání o ruský Superpohár proti Kazani.

Bývalý slávistický útočník rozhodl zápas s ligovým mistrem gólem v prodloužení ve 112. minutě. Devatenáctiletý Necid se střelecky prosadil hned ve svém prvním soutěžním zápase po lednovém příchodu z pražské Slavie. Na trávník se dostal v 78. minutě za stavu 1:1, kterým skončila i normální hrací doba. Ve 22. minutě prodloužení si Necid naběhl na přihrávku a nedal brankáři Kazaně šanci. „Chtěl jsem tady ukázat, že na to mám. Tohle je to nejlepší, co mě mohlo potkat. Abych byl upřímný, něco podobného jsem si nepředstavoval ani ve snu,“ pochvaloval si vydařený debut. LONDÝN Čtvrtým čistým kontem z posledních pěti zápasů pomohl brankář Petr Čech k postupu fotbalistům Chelsea do čtvrtfinále Anglického poháru. Při výhře 2:0 na půdě druholigového Coventry těžil londýnský klub z návratu formy útočníka Didiera Drogby. Reprezentant Pobřeží slonoviny v 15. minutě využil chyb v domácí defenzivě a otevřel skóre. Výhru pak 18 minut před koncem potvrdil stoper Alex, který se prosadil po centru střídajícího Quaresmy.

BERLÍN Díky hattricku útočníka Andreje Voronina porazila Hertha Berlín fotbalisty Chotěbuzi na jejich hřišti 3:1 a upevnila si vedení v bundesligové tabulce. I s Jaroslavem Drobným v brance přitom nezačala Hertha dobře a od 21. minuty prohrávala. Pak ale přišly chvíle ukrajinského útočníka Voronina, který do konce poločasu otočil skóre a dvě minuty před závěrečným hvizdem završil svůj střelecký den třetím gólem. Na druhou příčku se zásluhou nejlepšího skóre posunul Bayern Mnichov, který doma deklasoval Hannover 5:1. Jediný gól hostů zaznamenal Jiří Štajner.

ŘÍM První branku v Serii A má po víkendu na kontě záložník Lukáš Jarolím. Bývalý záložník Slavie korunoval vítězství Sieny 3:0 nad Catanií. Vidět byl i reprezentant Marek Jankulovski, který se podílel na dvou ze tří gólů útočníka AC Milán Filippa Inzaghiho při vítězství 3:0 nad Bergamem.

PAŘÍŽ Fotbalistům Sochaux se nepovedlo bodovat na hřišti posledního Le Havru a nadále zůstávají na příčkách znamenajících sestup. Nic na tom nezměnil ani český útočník Václav Svěrkoš, který odehrál celé utkání a ke svým čtyřem zásahům žádný nepřidal.