Queen vydají nové album v polovině září

PRAHA Nové album skupiny Queen se bude jmenovat The Cosmos Rocks a původně avizovaný termín vydání 1. září bude o dva týdny posunut. Také v České republice nová nahrávka jedné z nejpopulárnějších světových skupin vyjde 15. září.

Deska byla zařazena do oficiální diskografie skupiny Queen, přestože někteří hudební odborníci upozorňují, že z původních členů londýnského kvarteta zůstali pouze kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor. Zesnulého zpěváka Freddieho Mercuryho nahradil Paul Rodgers, baskytarista John Deacon se po smrti původního zpěváka k obnovené skupině nepřipojil.

Už při turné v roce 2005 byla prezentována akustická verze skladby z připravovaného alba Say It’s Not True, kterou napsal Roger Taylor pro bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandelu. V roce 2007 vyšla u příležitosti Mezinárodního dne HIV/AIDS na singlu.

Novinka pod hlavičkou Queen + Paul Rodgers se objeví po odmlce dlouhé 13 let. Předchozí album skupiny se jmenovalo Made in Heaven a vyšlo v roce 1995, čtyři roky po Mercuryho smrti. Skupina při jeho nahrávání využila archivních nahrávek Mercuryho hlasu a vysloužila si za to kritiku, že se snaží vydělat na jeho památce. Album se stalo komerčně nejúspěšnějším v historii kapely s prodejem 20 milionů kusů.

Queen představí novinku na čtyřměsíčním turné, které zahájí v Moskvě. Celkem kapela odehraje 28 koncertů ve 14 zemích, zastaví se také v Praze, kde vystoupí 31. října v O2 Areně. Na turné znovu vyrazí se zpěvákem a skladatelem Paulem Rodgersem, frontmanem kapel Free a Bad Company.

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.