Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Radim Uzel bude radit i z nebe. Reklamy se známým sexuologem zůstanou i po jeho smrti

Covid 19

  15:22
Gynekolog a sexuolog Radim Uzel i s podlomeným zdravím natočil reklamu pro společnost vyrábějící preparát podporující erekci. Tvůrci ho v krátkém spotu umístili do nebe, prozradil před smrtí pro CNN Prima News. Sexuologovi se nápad s obláčky velmi líbil a také věděl, že se vysílání reklamy pravděpodobně už nedožije. Zemřel v noci na pondělí ve Fakultní nemocnici Motol, bylo mu 82 let.

„Vždycky jsem točil reklamu v lékařském prostředí. Teď je to trochu jinak, děj se odehrává v nebi a já jsem tady pochopitelně nejvyšší šarže. Původně říkali, že reklama půjde až po mé smrti, což je trošičku morbidní, ale je to hezký nápad. Uvidíte v sedm hodin na televizní obrazovce, jak tam lítá ta holubice, že Uzel už to má za sebou, a pak švih, reklama, a já radím z nebe, to bude panečku překvapení pro lidi,“ zavtipkoval letos v březnu v pořadu Showtime CNN Prima News.

To už měl za sebou několik operací i léčbu chemoterapií. Postup nemoci se ale zastavit nepodařilo. Nelehkou situaci se svým zdravím bral s humorem. „Když za mnou přišli na vizitu doktoři s pohřebními ksichty, říkám jim: ‚Že se trochu neusmějete‘,“ a pokračoval ve vyprávění toho, jak mu lékaři stanovili diagnózu.

Ti mu odpověděli, že situace moc úsměvná není. Na to měl známý sexuolog jasnou řeč. „Já si ale myslím, že jo, protože už bezpečně vím, na co umřu. Vy jste tady čtyři chirurgové a zdalipak víte, na co umřete? Víte h***o a já to vím.’ Ta jistota mě do jisté míry naplňuje optimismem,“ vysvětlil Uzel.

„I vědecky je prokázáno, že optimismus život trochu prodlouží. Kdybych to zabalil a řekl, že už mě to nebaví a už tu nechci být, tak to je konec,“ měl jasno sexuolog. „To víte, že to taky trochu hraju, lidi se na to dívají a řeknou si: ‚Co tam ten chcípák ještě šaškuje?‘ Tak to musím podat s trochou optimismu,“ doplnil.

„Takový tři rány člověka potkají v krátké době po sobě. Úmrtí manželky, covid a teď ještě rakovina k tomu. Kolik mám času? Jako doktor to dokážu malinko odhadnout. Řekl bych, že do roka a do dne. Co naděláte,“ shrnul Uzel.

Radim Uzel se na veřejnosti ukázal naposledy 7. března 2022, když se účastnil se předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Od prezidenta Miloše Zemana dostal medaili Za zásluhy. Předávání se původně mělo konat již v roce 2020, kvůli covidu však byla ceremonie odložena. Uzel byl pohublý a bylo vidět, že bojuje s vážnou nemocí. Přiznal, že se mu po zdravotní stránce nedaří dobře a jeho stav se nevyvíjí pozitivně.

Sexuolog bojoval s rakovinou žaludku, prošel si i těžkým průběhem koronaviru. Uzel byl známým popularizátorem sexuologie, vysokoškolským pedagogem a ředitelem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Upozornil na sebe i kontroverzními výroky o sexuálním obtěžování. Zemřel ve věku 82 let.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat