Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rajnoch: Přestup je výzva

Česko

PRAHA O přestupu Jana Rajnocha do zahraničí se mluví už od loňské sezony, teprve nyní se však reprezentační záložník dočkal.

Sedmadvacetiletý fotbalista přestoupí z Mladé Boleslavi do aktuálně třetího nejhoršího týmu německé bundesligy - Energie Chotěbuz a vyzkouší si první angažmá za hranicemi Česka.

„Mám smíšené pocity a neodchází se mi lehce. Boleslavská parta je výborná, ale přestup je nová výzva a další posun v kariéře,“ přiznal Rajnoch, že Boleslav opouští s těžkým srdcem.

Už loni v létě měl odejít do utajeného italského klubu a přestupové spekulace mu od té doby vrtaly hlavou. „Už toho za sebou mám dost, takže by mě přestupové drby rozhodit neměly. Když se kolem vás ale pořád něco děje, tak to je pokaždé zvláštní. Dlouho to nevycházelo, proto jsem rád, že to teď konečně vyšlo,“ potvrdil Rajnoch.

Odchovanec Sparty hrál v Mladé Boleslavi od roku 2006 a stal se základním pilířem zálohy a kapitánem týmu.

„V Boleslavi se mi moc líbilo a vděčím jí za hodně. Zahrál jsem si tady poháry, dostal se do reprezentace. Kdyby to ani teď se zahraničím nevyšlo, tak bych z toho na druhou stranu žádnou vědu nedělal,“ přiznal hráč, který odchází do Německa na půlroční hostování.

Rajnoch zároveň podepsal v Boleslavi novou smlouvu do prosince roku 2010, ale Chotěbuz má v létě šanci uplatnit opci, a hráče tak získat za zhruba čtyřicet milionů korun nastálo.

Chotěbuz je v bundeslize šestnáctá a trápí ji sestupové starosti. Rajnoch by jí měl v záchraně pomoci, ale nepodaří-li se to, klauzule ve smlouvě mu umožňuje vrátit se do Boleslavi. „Německo má jednu ze čtyř nejlepších fotbalových soutěží v Evropě a nemohl jsem si vybírat. Je to výzva. O záchranu jsem hrál už několikrát,“ nebál se Rajnoch.

Boleslav nelenila a vzniklou díru v záloze zaplnila dvacetiletým Ondřejem Kúdelou, který přichází z pražské Sparty.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!