Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rakouský kouč Schallert končí

Česko

SKOKY NA LYŽÍCH

PRAHA U českých skokanů na lyžích skončil po sezoně rakouský kouč Richard Schallert. V rozhovoru pro server idnes.cz uvedl, že se k tomuto rozhodnutí odhodlal už dříve než při posledních závodech v Planici.

Rakouský trenér vedl reprezentaci jako hlavní kouč od roku 2006 a letos ji na světovém šampionátu dovedl k pátému místu v týmové soutěži. Na olympiádu ve Vancouveru už ji ale připravovat nebude.

„Tenhle rok jsem měl někdy pocit, že by chlapci mohli být lepší, ale že jsou věci, které nefungují, jak by měly nebo mohly. Moje budoucnost nebude spojena s českým týmem. Ovšem nechci prát špinavé prádlo,“ uvedl čtyřiačtyřicetiletý Schallert.

Jako jeden z důvodů, proč neprodloužil smlouvu, je i fakt, že neumí česky.

„Nezachytím všechno, co se děje v pozadí. O hodně věcech nevím nebo se je dozvím až později,“ uznal Schallert, který také potvrdil, že jeho tréninkové metody seděly spíše na mladší závodníky, než jsou například Jakub Janda s Janem Maturou.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...