Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Rangers opět v Pittsburghu nevyhráli

PITTSBURGH Hokejisté New Yorku Rangers s Jaromírem Jágrem podlehli v druhém utkání na ledě Pittsburghu 0:2 a stejným rozdílem prohrávají i v sérii 2. kola play off zámořské NHL.

Duel rozhodl jediný gól, který vstřelil v druhé třetině v přesilové hře Jordan Staal, poté co rozhodčí odpískali faul na Petra Sýkoru. Pojistku v podobě druhé trefy přidal až v posledních sekundách třetí třetiny do prázdné branky Adam Hall.

První gól vymyslel Jevgenij Malkin, který v útočném pásmu obelstil bratra Jordana Staala Marka a přihrál spoluhráči před branku, kde Staal rychlou kličkou oklamal brankáře Henrika Lundqvista a zavěsil. „Že to byl brácha? To jsem ani nevěděl, byla to rychlá akce,“ prohlásil Jordan Staal. „Malkin má skvělé přihrávky a já jsem jenom rád, že je mohu zakončovat,“ dodal.

Hráči Rangers tentokrát nedokázali vyzrát na skvělého Marka-Andreho Fleuryho, který v brance Pittsburghu zlikvidoval všech 26 střel a připsal si druhé čisté konto v play off. Fleury odolal i dvěma přesilovkám Rangers v závěru třetí třetiny, v nichž se jen potvrdilo, že početní výhody jsou slabinou Rangers. V zápase jich promarnili šest a v celé sérii využili jedinou z devíti.

„Musíme se ještě víc tlačit před jejich brankáře. Neříkám, že jsme mu to nějak usnadnili, ale měli bychom mu to ještě víc znepříjemnit,“ řekl trenér Tom Renney. Recept na Fleuryho ukázal Martin Straka, který v první ze dvou přesilovek v závěru zápasu díky důrazu v brankovišti prostrčil puk do branky, ale gól neplatil, protože rozhodčí už předtím přerušil hru. Série bude nyní pokračovat dvěma zápasy v newyorské Madison Square Garden.

Výsledky - Východní konference - 2. zápas: Pittsburgh - Rangers 2:0 (34. J. Staal, 60. A. Hall). Stav série: 2:0. Západní konference - 2. zápas: San Jose - Dallas 2:5 (11. Pavelski, 35. M. MICHÁLEK - 54. a 59. Hagman, 16. Ribeiro, 41. B. Richards, 44. Modano). Stav série: 0:2.

Lístky na pražské zápasy NHL se už prodávají Vstupenky na zahajovací zápasy NHL v Praze, ve kterých se 4. a 5. října utkají v O2 Areně hokejisté Tampy Bay a New York Rangers, jsou již v prodeji. Organizátoři akce a distributor vstupenek Sazka zahájili prodej už včera. Vstupenky je možné zakoupit na terminálech Sazky. V případě, že se neprodaly včera, je možné si je ode dneška rezervovat prostřednictvím internetu. Vstupenky se budou prodávat ve dvou etapách - více než tři čtvrtiny byly do prodeje uvolněny nyní, zbývající část bude v nabídce v průběhu letních měsíců. K případnému doprodeji nevyužitých blokací a rezervací dojde podle Sazky bezprostředně před utkáním.