Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Raúl vyrovnal rekord, radoval se však soupeř AC

PRAHA Fotbalisté Realu Madrid nepotvrdili prognózy a v nejsledovanějším utkání včerejšího večera v Lize mistrů prohráli na domácím hřišti s AC Milán 2:3, přestože ještě v poločase vedli. Ztratili tak první body v soutěži.

Nejjistější výhru zaznamenala Chelsea, která poslala domů Atlétiko Madrid se čtyřbrankovým výpraskem a stejně jako Manchester United po výhře 1:0 na hřišti CSKA míří za postupem. Program přinesl také dva vlastní góly a pět vyloučených.

Na úvodních třech gólech na stadionu San Bernabeu se podíleli výraznou měrou brankáři. Raúl už v 19. minutě zužitkoval aktivní hru „Bílého baletu“, ale jeho zásahu předcházela nevídaná minela gólmana Didy, kterému vypadl míč z ruky.

Jenže jeho protějšek Casillas po změně stran v rozmezí čtyř minut dvakrát zaváhal při ojedinělých pokusech hostů, na které sice Real ještě zareagoval vyrovnáním, ale nakonec se po druhé brance Pata radovali hosté. Na obou stranách v dramatickém závěru rozhodčí neuznal po jednom gólu.

Dvaatřicetiletý španělský fotbalista Raúl vstřelil v evropských soutěžích podle statistických údajů UEFA 68. gól a dotáhl se v přímém souboji na milánského Filipeho Inzaghiho, s nímž se dělí o vedoucí příčku dlouhodobých střeleckých statistik.