Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Řeháková už není ředitelka komunikace Hradu, zůstane jen mluvčí

Markéta Řeháková foto: ČTK

Markéta Řeháková už není ředitelkou Odboru komunikace na Pražském hradě. „Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jana Vohralíková rozhodla o rozdělení pracovní pozice tisková mluvčí prezidenta republiky a ředitelka Odboru komunikace na dvě samostatné pracovní pozice,“ oznámil Hrad. Řeháková bude dál jen mluvčí Petra Pavla. Kdo povede komunikaci, Hrad nesdělil.
  15:39

„Důvodem přijatých změn je aktuálně velké množství vykonávané agendy spojené s vysokým pracovním vytížením současné ředitelky odboru komunikace. Markétě Řehákové byla nabídnuta pracovní pozice mluvčí prezidenta republiky, kterou přijala,“ oznámila prezidentská kancelář v tiskové zprávě.

Řeháková v poslední srpnový den oznámila, že prezident Petr Pavel zatím nepodepsal novelu zákona o důchodovém pojištění zpřísňující pravidla pro odchod do předčasného důchodu a zpomalující valorizace. A uvedla, že Pavel buď zákon vetuje, nebo ho podepíše až později. Prezident také o den později novelu zákona o důchodovém pojištění podepsal.

Hrad zároveň oznámil, že Linda Jozwiak Kopecká končí na pozici ředitelky Kabinetu prezidenta republiky.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...