Středa 8. května 2024, Den vítězství

Reprízu finále ovládla Sparta

PRAHA Pardubičtí hokejisté měli po nedělním debaklu na Slavii co napravovat, ale ani na ledě druhého pražského týmu se jim včera příliš nedařilo. V repríze jarního finále nestačili na úřadujícího mistra ze Sparty a opět odjížděli z metropole s prázdnou.

Sparta-Pardubice 4:0

Sparťané, kteří jsou dosud v domácím prostředí stoprocentní, se mohli spolehnout na osvědčené střelce Petry Tona a Nedvěda. Oba se trefili už v pátém utkání v řadě. Nedvěd pak přidal ve třetí třetině svůj druhý gól v utkání a skóre v pohledném utkání uzavřel Vaic. Brankář Sparty Tomáš Duba se dočkal prvního čistého konta v sezoně. „Je dobře, že nedošlo k žádnému uspokojení, protože Pardubice jsou skvělé mužstvo a sílu mají,“ pochvaloval si trenér vítězů František Výborný. Včerejší vítězové se propracovali na čtvrtou příčku extraligové tabulky dva body za vedoucí České Budějovice. Východočeši jsou po sedmi odehraných zápasech stále v krizi a zůstávají v tabulce na předposledním místě. „Chtěli jsme alespoň bod, ale to se nepovedlo. Spartě jsme poskytli až příliš mnoho prostoru,“ uvědomoval si trenér Východočechů Miloš Říha.

Sparta Praha-Moeller Pardubice 4:0. Branky a nahrávky: 17. P. Ton (Vaic), 22. P. Nedvěd (Netík), 48. P. Nedvěd (Dragoun), 51. Vaic (P. Ton). Rozhodčí: Rejthar - Pouzar, Svoboda. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 6842. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0.

Vítkovice-Třinec 2:3 po sam. nájezdech

Hokejisté Třince se dočkali prvního vítězství v sezoně na ledu soupeře, i když za včerejší výhru 3:2 ve Vítkovicích brali po nájezdech jen dva body. Oceláři prolomili tradici penaltových neúspěchů, po třech porážkách jim triumf v doplňkové disciplíně zajistila klička Zálešáka, kterého napodobil i Peterek.

Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 2:3 po sam. nájezdech. Branky a nahrávky: 34. Šimíček (Klimek), 43. Šimíček (Kuboš) - 5. Tomík (Sekeráš), 5. D. Květoň (Peterek), rozhodující nájezd Zálešák. Rozhodčí: Minář -Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 3498. Třetiny: 0:2, 1:0, 1:0 - 0:0.

14. HC Geus Okna Kladno 7 0 1 1 5 14:28 3

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body.