Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Se zpackanou dotací nemám nic společného, tvrdí Richter

Česko

  7:00
PRAHA - Starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS) i radní a kmotr Tomáš Hrdlička (ODS) odmítají, že mají cokoliv společného se zakázkou, při které Vysoké škole finanční a správní městská část bez výběrového řízení přihrála zakázku na vzdělávání pro znevýhodněné skupiny. Jak informoval server Lidovky.cz, oba mají ke škole velmi blízko.

Milan Richter foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Na případ upozornil Nejvyšší kontrolní úřad, podle něhož Praha 10 zrušila výběrové řízení a následně přiklepla zakázku lektorům Vysoké školy finanční a správní, tedy instituce, v jejíž správní radě seděl dnešní starosta městské části Milan Richter a kde podezřele rychle vystudoval radní Prahy 10 Tomáš Hrdlička.

ČTĚTE TAKÉ:


Richtera se server Lidovky.cz pokoušel kontaktovat již v pondělí, vyjádřil se však až o den později. "V době, kdy se schvaloval tento projekt, jsem nebyl v exekutivě Prahy 10. Správní rada školy se tímto projektem nikdy nezabývala," hájí se.

A ruce pryč od problematického projektu dává i Hrdlička. "Jediný projekt Prahy 10 a VŠFS, který jsem vymyslel a následně prosadil, byl projekt na stipendijní vzdělávání, ubytování a zapojení do procesu pro děti z dětských domovů. O žádném jiném nevím," tvrdí.

Praha 10 nicméně kvůli nevypsání výběrového řízení musela vrátit magistrátu dotaci, oproti vysoutěžené ceně navíc Vysoké škole finanční a správní za projekt málem zaplatila přes 300 tisíc korun navíc. Ani to však Richter nepřipouští. "K vaší otázce, že Praha 10 málem přišla o 300 tisíc, konstatuji, že to je stejné, že jste za tento článek málem obdržel Pullitzerovu cenu," vzkázal.

Jeho slova však vyvrací Nejvyšší kontrolní úřad, který ve zprávě z konntroly evropských dotací konstatuje, že Praha 10 "zrušila výběrové řízení a následně neprovedla náhradní výběrové řízení, ale přímo oslovila dodavatele služeb – čtyři lektory Vysoké školy finanční a správní – a uzavřela s nimi dohody o pracovní činnosti ve výši 762 400 Kč včetně DPH. Nabídnutá cena (446 249 korun) vyloučeného uchazeče byla nižší než uzavřené dohody."

Reakce Milana Richtera

Vážený pane redaktore, 
v době, kdy se schvaloval tento projekt, jsem nebyl v exekutivě Prahy 10. Správní rada školy se tímto projektem nikdy nezabývala. S ohledem na váš článek z dneška (z úterý, pozn. red.) na Lidovky.cz konstatuji, že pravděpodobě postupujete tendenčně, protože tento článek je plný lží a totálních nepravd. Na VŠFS jsem nestudoval a slečna Kuchařová tam nezískala žádný diplom! Již jsem vyhrál jeden soud ohledně svého vzdělání s p. C. Svobodou! Nechci vyhrávat další. K vaší otázce, že Praha 10 málem přišla o 300 tisíc, konstatuji, že to je stejné, že jste za tento článek málem obdržel Pullitzerovu cenu.

P.S. Prosím o uveřejnění této reakce v plném rozsahu.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte
První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte

Napište sobě a svému dítěti příběh začátku nového života se všemi drobnými obyčejnostmi, které přirozeně zapomínáme. Vznikne tím unikání rodinná...