Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na podezřelou zakázku jsem neměl vliv, tvrdí Richter. Nemluví pravdu

Česko

  7:00
PRAHA - Nebyl jsem v exekutivě Prahy 10. Takto se Milan Richter distancoval od podezřelé zakázky z roku 2009, kterou městská část bez výběrového řízení přihrála Vysoké škole finanční a správní, kvůli čemuž přišla o dotaci. Stačí však několik kliknutí myší a ukáže se, že Richter nemluví pravdu.

Milan Richter foto: Hynek GlosLidové noviny

Jak upozornil Nejvyšší kontrolní úřad, Praha 10 zrušila výběrové řízení na projekt vzdělávání pro znevýhodněné skupiny a zakázku rovnou přiklepla Vysoké škole finanční a správní za cenu o 300 tisíc korun vyšší. Kvůli závažnému porušení pravidel pak musela vrátit dotaci.

ČTĚTE TAKÉ:


"V době, kdy se schvaloval tento projekt, jsem nebyl v exekutivě Prahy 10. Správní rada školy se tímto projektem nikdy nezabývala," hájil se Richter. Jenže minimálně v prvním případě nemluví pravdu. Jak totiž uvádí veřejně přístupné usnesení zastupitelstva Prahy 10 z 10. března 2007, byl zvolen do Rady městské části Praha 10. Jinými slovy: v době, kdy se projekt schvaloval, byl členem rady a mohl na něj mít vliv.

Co říká zákon

Rada je výkonným (exekutivním, pozn. red.) orgánem městské části v oblasti samostatné působnosti, odpovědným ze své činnosti zastupitelstvu. Připravuje návrhy pro jeho jednání a zabezpečuje plnění jím přijatých usnesení. 


Informaci serveru Lidovky.cz potvrdil i člověk z okolí radnice Prahy 10. "Richter i Hrdlička byli jak významnými členy Rady MČ, tak významnými členy ODS, která měla v radě absolutní většinu," popřel Richterovo tvrzení. 

Jenže i kmotr Tomáš Hrdlička dává ruce od zakázky pryč. "Jediný projekt Prahy 10 a VŠFS, který jsem vymyslel a následně prosadil, byl projekt na stipendijní vzdělávání, ubytování a zapojení do procesu pro děti z dětských domovů. O žádném jiném nevím," tvrdí.

Server Lidovky.cz navíc připomněl velmi těsné vztahy radnice a školy. V minulosti tam za podezřelých okolností vystudoval radní a známý kmotr Tomáš Hrdlička, Richter dokonce seděl ve správní radě.

Usnesení zastupitelstva

Usnesení zastupitelstva


Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...

Mohlo by vás zajímat