Jak upozornil Nejvyšší kontrolní úřad, Praha 10 zrušila výběrové řízení na projekt vzdělávání pro znevýhodněné skupiny a zakázku rovnou přiklepla Vysoké škole finanční a správní za cenu o 300 tisíc korun vyšší. Kvůli závažnému porušení pravidel pak musela vrátit dotaci.
ČTĚTE TAKÉ: |
"V době, kdy se schvaloval tento projekt, jsem nebyl v exekutivě Prahy 10. Správní rada školy se tímto projektem nikdy nezabývala," hájil se Richter. Jenže minimálně v prvním případě nemluví pravdu. Jak totiž uvádí veřejně přístupné usnesení zastupitelstva Prahy 10 z 10. března 2007, byl zvolen do Rady městské části Praha 10. Jinými slovy: v době, kdy se projekt schvaloval, byl členem rady a mohl na něj mít vliv.
Co říká zákonRada je výkonným (exekutivním, pozn. red.) orgánem městské části v oblasti samostatné působnosti, odpovědným ze své činnosti zastupitelstvu. Připravuje návrhy pro jeho jednání a zabezpečuje plnění jím přijatých usnesení. |
Informaci serveru Lidovky.cz potvrdil i člověk z okolí radnice Prahy 10. "Richter i Hrdlička byli jak významnými členy Rady MČ, tak významnými členy ODS, která měla v radě absolutní většinu," popřel Richterovo tvrzení.
Jenže i kmotr Tomáš Hrdlička dává ruce od zakázky pryč. "Jediný projekt Prahy 10 a VŠFS, který jsem vymyslel a následně prosadil, byl projekt na stipendijní vzdělávání, ubytování a zapojení do procesu pro děti z dětských domovů. O žádném jiném nevím," tvrdí.
Server Lidovky.cz navíc připomněl velmi těsné vztahy radnice a školy. V minulosti tam za podezřelých okolností vystudoval radní a známý kmotr Tomáš Hrdlička, Richter dokonce seděl ve správní radě.