Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Řidič dodávky v Jaroměři na přechodu srazil osmašedesátiletého muže. Ten na místě zemřel

Česko

  7:59
Jaroměř (Náchodsko) - Sedmatřicetiletý řidič dodávky ve středu večer v Jaroměři na Náchodsku na přechodu pro chodce srazil osmašedesátiletého muže, který na místě zemřel. Ve čtvrtek to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Podle zjištění ČTK by mělo jít o třetí oběť dopravních nehod v Královéhradeckém kraji v letošním roce. Zatím vždy šlo o chodce sraženého na přechodu.
Policie ČR - ilustrační foto

Policie ČR - ilustrační foto foto: Shutterstock

VIDEO: Cizinci se samopalem najížděli v Brně autem do chodců, prorazili i zátaras

Nehoda v Jaroměři se stala na silnici první třídy číslo 33 na výjezdu směrem na Hradec Králové. „Podle prvotních zjištění nedal muž jedoucí ve vozidle Fiat Ducato přednost muži, který přecházel přes přechod,“ řekla Konečná. Dechová zkouška u řidiče požití alkoholu vyloučila. Další okolnosti nehody policie vyšetřuje.

První letošní tragická nehoda v hradeckém kraji se stala 10. ledna v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku, kde dvacetiletá řidička na přechodu pro chodce srazila devětasedmdesátiletou ženu. Chodkyně po několika dnech na následky zranění v nemocnici zemřela. Druhá tragická nehoda se stala 23. ledna v Nové Pace na Jičínsku, kde na přechodu pro chodce řidič srazil a usmrtil jednašedesátiletou ženu.

Loni počet mrtvých při dopravních nehodách v Královéhradeckém kraji vzrostl více než dvaapůlkrát na 48 z předloňských 18. Představovalo to nejvyšší nárůst počtu mrtvých ze všech krajů ČR. Loňských 48 mrtvých na silnicích hradeckého kraje bylo nejvíce od roku 2012, kdy zahynulo 57 lidí. Mezi lety 2013 a 2018 počet obětí nehod trvale klesal. Loni v lednu v kraji při nehodách zemřeli čtyři lidé.

Autor: