23. srpna 2018 12:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič zkolaboval za volantem a srazil cyklistu. Spolujezdcům se vůz podařilo zastavit po 850 metrech

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

Přerov Dramatické chvíle zažili ve středu vpodvečer u Prosenic na Přerovsku spolujezdci řidiče osobního auta, kterého postihla za jízdy zdravotní indispozice. Muž ztratil kvůli tomu kontrolu nad řízením, srazil při jízdě cyklistu a vůz se jeho spolujezdcům podařilo zastavit až po 850 metrech. Řidiči ale už nedokázali pomoci ani přivolaní záchranáři, sedmašedesátiletý muž na místě zemřel. Cyklista byl po pádu zraněn, informovala ve čtvrtek krajská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Nehoda se stala v katastru Prosenice, sedmašedesátiletý řidič jel v osobním vozidle Ford ve směru od Přerova na Osek nad Bečvou. „Během jízdy, pravděpodobně z důvodu náhlé zdravotní indispozice, ztratil kontrolu nad řízením a přejel do protisměrné části vozovky, kde zpětným zrcátkem zavadil o řídítka cyklisty, který jel v protisměru. Cyklista po kolizi spadl na silnici,“ uvedla policejní mluvčí.

Vůz po střetu pokračoval dál v jízdě směrem na Osek nad Bečvou, kde se ho spolucestujícím asi po 850 metrech podařilo zastavit u pravého okraje vozovky. „I přes veškerou snahu zdravotníků se nepodařilo životní funkce řidiče obnovit a na místě zemřel. Cyklista byl na místě události ošetřen jednorázově,“ doplnila policejní mluvčí. U zemřelého nařídili policisté soudní pitvu. 

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz