Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Říha opouští pardubickou střídačku

Vedení pardubického celku, loňského finalisty soutěže, došla trpělivost. Po porážce v prodloužení od nováčka byli trenér Miloš Říha i jeho asistent Pavel Rohlík odvoláni.

Pardubice – Ústí n. L.

4:5 v prodl.

PARDUBICE Zatímco Rohlík byl doslova a do písmene odvolán, Říhu vedení pověřilo jinými úkoly v klubu. Novinářům to oznámil generální manažer Zbyněk Kusý, který s Vladimírem Martincem tým dočasně povede v příštím zápase na ledě Plzně. „Toto řešení platí pro zápas v Plzni s tím, že situaci bychom chtěli vyřešit do šesti sedmi dnů,“ řekl Kusý.

Říha se stal prvním extraligovým trenérem, jenž v této sezoně nuceně opustil střídačku. Osudnými se mu staly špatné výkony pardubického týmu v úvodu sezony, kdy Východočeši hráli kvůli rekonstrukci svého stadionu jen na kluzištích soupeřů. Z krize a nevyrovnaných výkonů se ale úřadující vicemistr nedostal ani poté, co začal hrát ve své ČEZ Areně. Pardubicím patří až jedenácté místo, od posledního Kladna je dělí sedm bodů. Na šestou pozici, která zaručuje přímý postup do play off, ztrácejí třináct bodů. Podle klubového webu měl tým za úkol získat v uplynulých třech domácích zápasech osm bodů, ale vybojoval jich jen sedm.

Říha se vyjádřil pouze k utkání: „Nemůžeme být spokojeni, i když musím pochválit soupeře za to, s jakým hrál nasazením a jak disciplinovaně v obraně. My jsme k utkání přistoupili pod dojmem dvou vyhraných utkání a říkali si, že se nám nemůže nic stát.“

Branky a nahrávky: 8. Ondřej (Koukal), 31. Posmyk (Koukal), 52. Snopek (Havíř), 57. Rákos (Píša) - 4. Šaffer (Martinec), 25. Špirko (Klobouček), 30. Šaffer (Martinec), 45. Vágner (Janků), 62. V. Novák. Rozhodčí: Polák - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:11, navíc Klobouček a V. Novák (oba Ústí) oba 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 8340. Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1 - 0:1.

14. HC Geus Okna Kladno 25 4 3 3 15 62:91 21

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body