Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Tahle kauza Šlachtovi slávu nepřinese, spíš vyhazov, napsal Rittig na Twitteru

Česko

  15:37
PRAHA - Lobbista Ivo Rittig si na sociální síti postěžoval, že během svého zadržení kvůli kauze Oleo Chemical nemohl být na internetu. Lidem na sociální síti twitter se omluvil za drobnou pauzu, během níž nebyl aktivní. Obviněný Rittig se vedle toho také obul do ředitele protimafiánského policejního útvaru Roberty Šlachty. „Tahle kauza mu slávu nepřinese,“ napsal.

Už to není OK. Takto Ivo Rittig pózoval ještě před pár měsíci. foto: MAFRA - Michal Šula

V prvním příspěvku po návratu z cely předběžného zadržení se Rittig svým followerům (odběratelům - pozn. red.) omluvil za drobnou pauzu, během níž nebyl na Twitteru aktivní. Tím měl na mysli dobu mezi pátečním dopolednem, kdy byl zadržen a obviněn Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu, a pondělním odpolednem. „Zdravím všechny na twitteru, sorry za drobnou pauzu, ale na cpz nemají na chodbě internet ;-),“ napsal.

Rittig Twitter aktivně využívá a komentuje na něm i aktuální kauzy, v nichž figuruje. Na sociální síť umístil v pondělí i další příspěvek, který věnoval řediteli protimafiánského policejního útvaru. „Už před měsícem a půl se (Robert) Šlachta chlubil na poradě u ministra, že zavře Rittiga během září.Tahle kauza mu ale slávu nepřinese, spíš vyhazov,“ rýpnul si.

ÚOOZ se k ale jeho příspěvkům nechtěl vyjadřovat. „My to nijak nekomentujeme. Všechny informace k tomu si vyhradilo Vrchní státní zastupitelství v Praze, které realizuje trestní řízení,“ mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

V pátek Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinil deset lidí z krácení daně, praní špinavých peněz a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Obvinění údajně vyváděli finanční prostředky ze společnosti Oleo Chemical a tyto peníze dále převáděli za účelem zastření jejich pravého původu. Rittig byl zadržen a podle médií se kauza týká i jeho právníků Karolíny Babákové a Davida Michala.

K TÉMATU:

Autor: