Ronaldo bude Realu chybět asi tři týdny

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

MADRID Real Madrid se bude muset zhruba dva až tři týdny obejít bez svého nejlepšího střelce Cristiana Ronalda. Portugalský fotbalista si v sobotním městském derby s Atlétikem poranil sval v levé noze.

Autor 27 ligových gólů Ronaldo velmi pravděpodobně přijde tento týden o přípravné zápasy portugalské reprezentace s Chile a Finskem. V ohrožení je také jeho start v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů s Tottenhamem, které je na programu 5. dubna.

Ronaldo podobné zranění utrpěl už začátkem března v duelu s Málagou. Vynechal dva zápasy a do hry se vrátil ve středeční odvetě osmifinále Ligy mistrů s Lyonem, kterou Real vyhrál 3:0.

GLASGOW Český fotbalista Rudolf Skácel z Heart of Midlothian se ve skotské lize dvěma góly postaral o vítězství 3:2 nad St. Mirrenem. Jednatřicetiletý záložník o výhře domácích rozhodl ve třetí minutě nastavení.

Skácel se trefil poprvé v 55. minutě, kdy vyrovnal na 1:1. Hostující St. Mirren se pak díky druhé Higdonově brance v utkání dostal opět do vedení, domácím se ale podařilo skóre otočit. V 82. minutě srovnal Stevenson a ve třetí minutě nastavení se po rohu prosadil opět Skácel.

Český fotbalista si vylepšil střeleckou bilanci v lize na jedenáct gólů.