Středa 1. května 2024, Svátek práce
130 let

Lidovky.cz

Rošáda ve vedení Deloitte

Česko

Šéf poradenské společnosti Michal Petrman odchází na novou pozici. Na jeho místo povýšil Josef Kotrba

PRAHA V úzkém vedení české pobočky poradenské firmy Deloitte došlo k dalším změnám. Pozici vedoucího partnera opustil Michal Petrman a na jeho místo nastoupil Josef Kotrba. Na začátku léta přitom odešel partner firmy Petr Kymlička. Odcházející Michal Petrman vedl českou pobočku posledních sedm let. Nyní podle oficiálního sdělení působí na pozici s celoevropským záběrem, přesto i nadále bude firma využívat jeho zkušenosti v České republice.

„Kromě řídících činností v rámci regionu bude Michal Petrman nadále věnovat značnou část svého času spolupráci s významnými klienty a s českou podnikatelskou sférou,“ oznámila firma Deloitte v oficiální zprávě na svých internetových stránkách.

O důvodu dalších personálních změn se Deloitte ve své zprávě blíže nevyjadřuje. Pouze uznává, že Michal Petrman odvedl dobrou práci. „Pod jeho vedením společnost Deloitte posílila svou pozici na českém i slovenském trhu, kde v současné době zaujímá první, respektive druhé místo,“ píše se ve zprávě. Dále posilovat pozici na trhu Nový šéf firmy - Josef Kotrba, který přebírá pozici vedoucího partnera, dříve působil ve firmě jako partner pro trhy v České republice. Předtím než Kotrba začal pracovat pro Deloitte, působil jako náměstek ředitele Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy, dále vykonával i funkci člena představenstva a náměstka generálního ředitele České spořitelny. Josef Kotrba vystudoval ekonomii na University of Pittsburgh. O Kotrbovi se mluví i v souvislosti s jeho manželkou - bývalou ministryní školství a místopředsedkyní sněmovny Petrou Buzkovou. Úkolem Kotrby je dále posilovat pozici firmy Deloitte na trhu. Ta je podle informací, které přinesly LN, už nyní velmi silná, zejména ve veřejných zakázkách.

Za poslední čtyři roky získala firma veřejné zakázky, jejichž celkový objem dosahuje větší částky než zakázky ostatních tří největších konkurentů - PricewaterhouseCoopers, KPMG a Ernst&Young - dohromady. Lidové noviny v červnu jako první také informovaly o problematickém účetnictví firmy. Ta následně přiznala nesrovnalosti ve vykazování dlouhodobých zakázek. V období 2007 až 2010 získal Deloitte, podle dat dostupných v Informačním systému o veřejných zakázkách, celkem jednatřicet veřejných zakázek v celkovém finančním objemu dosahujícím zhruba 720,9 milionu korun.

Ve stejné době, kdy se objevily informace o možném „černém účtu“, který firma popírá, přitom z Deloitte odešel vedoucí partner oddělení consulting pro střední Evropu Petr Kymlička.

Autor: