Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Rosického gól zachránil pro Arsenal remízu

LONDÝN V pondělí Arsenal oznámil, že s Tomášem Rosickým prodloužil smlouvu, o víkendu český záložník začal důvěru svému zaměstnavateli splácet. Gólem v druhé minutě nastavení zachránil svému týmu remízu 2:2 s Evertonem. Devětadvacetiletý český fotbalista se v této sezoně anglické ligy trefil poprvé od zářijového zápasu s Manchesterem City.

Arsenal v utkání prohrával od 12. minuty po gólu Leona Osmana, díky Brazilci Denilsonovi však ještě do přestávky vyrovnal. Podruhé poslal Everton do vedení devět minut před koncem Steven Pienaar.

Bod za remízu ale nakonec domácím zajistil Rosický, který přišel na hřiště v 65. minutě za Aarona Ramseyho. Po rychlé kombinaci dostal přihrávku od Aboua Diabyho a střelu českého reprezentanta tečoval do sítě evertonský obránce Lucas Neill.

V dresu Evertonu si odbyl premiéru Landon Donovan, který následoval spoluhráče z Los Angeles Davida Beckhama a během pauzy zámořské MLS hostuje v Evropě. Program Premier League také výrazně narušila sněhová kalamita, kvůli které bylo odloženo sedm zápasů.