Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

Rosický pečetil výhru Arsenalu

Premier League: Chelsea bez Petra Čecha porazila Newcastle gólem z ofsajdu

LONDÝN Branka střídajícího Tomáše Rosického zpečetila vítězství fotbalistů Arsenalu 4:1 na hřišti Evertonu a londýnský klub se díky této výhře vrátil do čela anglické ligy. „Kanonýrům“ pomohl na první místo West Ham, který zdolal dosavadního lídra Manchester United 2:1.

Kapitán české reprezentace přišel na hřiště v 88. minutě a svůj pátý gól v tomto ročníku Premier League dal střelou z téměř 20 metrů ve čtvrté minutě nastavení.

Chelsea bez brankáře Petra Čecha zvítězila 2:1 nad Newcastlem. Zápas rozhodl tři minuty před koncem gólem z ofsajdu Kalou. „Byl to jasný ofsajd o dva nebo tři metry. Nechápeme, jak to asistent rozhodčího mohl nevidět a nezvednout praporek. Hráli jsme velmi dobře, ale zápas rozhodlo něco, co nemůžeme ovlivnit,“ zlobil se kouč Newcastlu Sam Allardyce, který poslal do hry obránce Davida Rozehnala na závěrečných 20 minut.

Čech, který v předchozím utkání čtyřikrát inkasoval i vinou jedné hrubé chyby, přišel o poslední zápas Blues v tomto kalendářním roce kvůli pohmožděnému boku. „Po zranění, které jsem utrpěl v zápase v Blackburnu, jsem odehrál utkání s Aston Villou se sebezapřením,“ uvedl český gólman na svém webu.

V nevídanou přestřelku se změnil po přestávce duel Tottenhamu s Readingem. V 90. minutě svítilo na světelné tabuli neuvěřitelné skóre 6:4! Přitom druhý poločas začínal za nerozhodného stavu 1:1. Hlavní hvězdou byl Bulhar Berbatov, autor čtyř gólů. Soupeř pražské Slavie ve 3. kole Poháru UEFA potvrdil, že je momentálně střelecky při chuti, neboť v předchozím duelu skóroval pětkrát.

Výsledky - 20. kolo: Birmingham - Fulham 1:1 (55. Larsson - 8. Bocanegra), Chelsea - Newcastle 2:1 (29. Essien, 87. Kalou -56. Butt), Portsmouth - Middlesbrough 0:1 (20. Sanli), Sunderland - Bolton 3:1 (13. Richardson, 32. Jones, 90.+1 Murphy -41. Diouf), Tottenham - Reading 6:4 (7., 63., 73. a 83. Berbatov, 76. Malbranque, 79. Defoe - 69. a 74. Kitson, 16. Cissé, 53. Ingimarsson), West Ham - Manchester United 2:1 (77. Ferdinand, 82. Upson - 14. C. Ronaldo), Wigan - Aston Villa 1:2 (28. Bramble - 55. Davies, 70. Agbonlahor), Everton - Arsenal 1:4 (19. Cahill - 47. a 58. Eduardo, 78. Adebayor, 90.+4 ROSICKÝ), Derby - Blackburn 1:2 (27. Oakley - 39. Santa Cruz, 42. Bentley), Manchester City - Liverpool 0:0.

1. Arsenal 20 14 5 1 40:16 47

2. Manchester U. 20 14 3 3 37:11 45

3. Chelsea 20 12 5 3 31:15 41

4. Liverpool 19 10 7 2 33:12 37

5. Manchester C. 20 10 6 4 27:22 36

6. Everton 20 10 3 7 35:22 33

7. Aston Villa 20 9 6 5 35:26 33

8. Portsmouth 20 8 7 5 29:20 31