Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Rozjetá Slavia uspěla i popáté

Čerstvý účastník Ligy mistrů otočil skóre v Mostě, dvěma góly se blýskl kapitán Vlček

MOST Pět zápasů – pět výher. Fotbalisté Slavie se vezou dál na vítězné vlně. Čtyři dny po historickém postupu do Ligy mistrů ukořistili tři body na půdě Mostu a nadále se pyšní stoprocentní bilancí.

Na čele tabulky červenobílí předstihli Teplice, které však mají k dobru odložený zápas v Brně.

Včerejší duel rozhodl neudržitelný kapitán Slavie Stanislav Vlček, autor dvou branek. Třetí přidal střídající Gaúcho. Za domácí se trefili Toleski a Webster.

„Po náročném programu to nebylo jednoduché, přesto jsem očekával od některých hráčů lepší výkon. Jsem spokojen jen s výhrou,“ řekl po utkání trenér Pražanů Karel Jarolím, který postrádal zraněné Šmicra, Švece a Jandu.

V utkání, před nímž mostecký stadion uctil minutou ticha památku zesnulého trenéra Vlastislava Marečka, se čerství účastníci Ligy mistrů rozjížděli zvolna. Profesorský způsob se slávistům vymstil už ve 14. minutě. Na Pilařův oblouček za obranu si naběhl Toleski a s přehledem přeloboval brankáře Martina Vaniaka. Byl to už pátý gól makedonského útočníka v sezoně.

„Začátek nebyl dobrý, všechno vyústilo v první gól soupeře po fatální chybě. Jsem rád, že jsme dokázali zápas otočit,“ pověděl Jarolím.

Vyrovnání zařídil útočník Vlček, který dokopl do sítě Dřížďalovu hlavičku. Slávistický kapitán dokonal obrat ve skóre ještě krátce před přestávkou druhým gólem, když z pravé strany prostřelil Acevskiho. Podle kouče Mostu Roberta Žáka stál Vlček v postavení mimo hru. „Viděl jsem to na videu, byl to jasný ofsajd. Situace se ale mají dohrávat.“ „Takových situací jsou mraky. Buď se to zamává, nebo ne,“ reagoval Vlček.

Pojistku přidal Gaúcho

V obrovské šanci selhal v závěru první půle domácí Pilař, který z půl metru nepochopitelně minul branku! „Když máte balon na brankové čáře a nedostanete ho do branky, nemůžete Slavii porazit,“ povzdechl si Žák. Vlnu nevole na mosteckém stadionu vzbudil moment z kraje druhého dějství. Toleski si obhazoval Brabce, kterému se míč otřel o ruku. Sudí Kocián ale penaltu nenařídil.

Definitivně srazil Severočechy do kolen třetím gólem Gaúcho. Na výhře Pražanů už nic nezměnil ani gól Webstera v poslední minutě.

***

SIAD Most 2

Slavia Praha 3

Branky: 14. Toleski, 90. Webster - 22. a 39. Vlček, 82. Gaúcho. Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Gallo. ŽK: Schut - Hubáček, Dřížďal. Diváci: 7500. Poločas: 1:2. Most: Acevski - Prášil (78. Webster), Jamrich, Hainault, Škoda - Da Silva (72. Bogdanov), Schut, Pilař (55. Jedinák), Trubila - Oboya, Toleski. Slavia: Vaniak - Dřížďal, Brabec, Suchý, Hubáček (46. Belaid) - Krajčík, Volešák, Tavares, Kalivoda (56. Jablonský) -Vlček, Šenkeřík (69. Gaúcho). HODNOCENÍ LN ** ***