Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Murdoch po 70 letech budování mediálního impéria ohlásil odchod do důchodu

Česko

  15:59aktualizováno  16:11
Rupert Murdoch odchází z čela firem Fox a News. Zakončil tak sedmdesátiletou kariéru, během níž vybudoval rozsáhlé mediální impérium, píše Reuters.

Rupert Murdoch s prvním vydáním nedělního The Sun. (26. února 2012) foto: AP

Mediální magnát Rupert Murdoch odstupuje z čela správních rad svých společností Fox Corp a News Corp. Ukončuje tak zhruba sedmdesátiletou kariéru, během které vybudoval mediální impérium sahající od Austrálie po Spojené státy, uvedla agentura Reuters. Murdoch už bude jen emeritním předsedou.

Dvaadevadesátiletý Murdoch předává vedení firem Fox a News svému synovi Lachlanu Murdochovi. Ten se stane jediným předsedou správní rady společnosti News a zůstane předsedou správní rady a výkonným ředitelem firmy Fox, oznámily podniky v tiskové zprávě.

„Naše podniky jsou v dobré kondici, stejně jako já,“ napsal podle serveru CNBC v dopise zaměstnancům Rupert Murdoch, který v obou podnicích vlastní téměř kontrolní podíly. „Máme všechny důvody k optimismu ohledně příštích let,“ uvedl rovněž. Zpráva o Murdochově odchodu přichází několik měsíců poté, co magnát zrušil plán na spojení firem Fox a News.

Rupert Murdoch je považován za jednoho z nejbohatších a nejvlivnějších lidí na světě. Často bývá kritizován za některé své postoje, ale například i za to, že se vměšuje do politiky nebo že ovlivňuje obsah svých médií.

Murdoch se narodil 11. března 1931 v australském Melbourne. Do jeho mediálního impéria patří mimo jiné americká televizní síť Fox, britský bulvární deník The Sun či americký finanční list The Wall Street Journal (WSJ).

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!