Růžičkův tým porazil třinecký Růžička

TŘINEC Třemi body pomohl porazit forvard Martin Růžička tým Vladimíra Růžičky – Slavii. Hokejisté Třince totiž začali extraligové semifinále proti Slavii domácí výhrou 5:3. Oceláři vedli už 4:0, Slavia třemi góly během sedmi minut v závěru zdramatizovala koncovku, ale její finiš přišel pozdě.

Vítěz základní části do zápasu vtrhl jako uragán. Hosté byli přikováni do obranného pásma, ale dlouho odolávat nevydrželi. Po chytré přihrávce Růžičky ve středním pásmu se kotouče zmocnil rozjetý Bonk a z pravého křídla střelou o tyčku otevřel skóre.

Nápor Ocelářů ještě nabral na otáčkách. V osmé minutě se k sólu přes půl hřiště nadechl Krajíček a pod Kopřivou kotouč podruhé zasunul do klece.

„Podařil se nám vstup do utkání. Chtěli jsme Slavii zatlačit, vyvinout tlak a dát branku, což se povedlo. Škoda ale toho výpadku v třetí třetině, kdy jsme vyrobili hrubé chyby. Když už se to stalo, podrželi nás skvělí diváci. Na hřišti Slavie by to asi byl velký problém,“ líčil domácí trenér Pavel Marek.

Podle něj si však tým situaci pohlídal. „Rychle jsme se pak nastartovali zpátky. Je to ale velké ponaučení, kluci viděli sílu Slavie. Nesmíme podcenit jedinou chvilku v zápase.“

Podle slávistického asistenta Jiřího Čelanského trestal Třinec důsledně jejich chyby. „Po častých vyloučeních nám navíc docházely síly, tím jsme domácí posadili na koně. V třetí třetině už jsme neměli co ztratit, zkusili jsme zatlačit a utkání jsme hodně zdramatizovali,“ hodnotil.

Martin Růžička, který si připsal branku a dvě přihrávky, skóroval podesáté za sebou a překonal šestnáct let starý extraligový rekord Viktora Ujčíka. Série pokračuje v Třinci druhým utkáním dnes od 18.10.

***

Semifinále play off České pojišťovny stav série 1:0

TŘINEC - SLAVIA

včerejší zápas: 5:3 Branky a nahrávky: 4. Bonk (M. Růžička, Hrabal), 8. Krajíček (M. Růžička, Zíb), 34. Adamský (Peterek, Kohn), 40. M. Růžička (Seman), 59. D. Květoň (Polák, Polanský) - 45. Vašíček (Svoboda), 49. Pospíšil (Krenželok, Krejčík), 52. Micka (Roth). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:13. Využití: 2:0.

Další zápas: dnes v Třinci (18.10 ČT4)

stav série 1:1 VÍTKOVICE - PARDUBICE

výsledky: 4:0, 2:3 Další zápas: zítra v Pardubicích (18.10 ČT4)

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...