Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ryanair se po propadu rychle zmátořil

Česko

Situace na leteckém trhu zůstává obtížná. Největší nízkonákladový přepravce v Evropě přesto dokázal drtivě snížit ztrátu.

DUBLIN Ztráta největšího evropského nízkonákladového přepravce Ryanair ve třetím čtvrtletí firemního finančního roku klesla v meziročním srovnání na desetinu. Navíc tržby této letecké společnosti mírně stouply.

Ryanair ve své včerejší zprávě rovněž mírně zvýšil odhad celoročního zisku. Za čtvrtletí do konce prosince zaznamenal přepravce čistou ztrátu 10,9 milionu eur (288 milionů Kč) proti propadu 118,8 milionu eur o rok dříve. Firma původně předpovídala ztrátu 35,1 milionu eur.

Tržby společnosti stouply o jedno procento na 612 milionů eur. Příjmy z prodeje letenek klesly firmě za čtvrtletí méně, než se čekalo.

Situace na trhu zůstává obtížná, Ryanair však sdělil, že nadále získává tržní podíl na úkor předních evropských vlajkových aerolinií Deutsche Lufthansa, Air France-KLM a British Airways.

Ryanair nyní také předpokládá o něco lepší celoroční výsledek než dosud.„Zvýšili jsme náš odhad celoročního čistého zisku na 275 milionů eur z dosavadního předpokladu ve spodní části rozpětí 200 až 300 milionů,“ uvedl ve firemním sdělení šéf společnosti Ryanair Michael O´Leary.

Ryanair potvrdil, že od roku 2013 má v plánu omezit investice a namísto toho začít vracet peníze akcionářům. V prosinci společnost přerušila jednání o zakázce až na 200 letounů s americkým výrobcem letadel Boeing.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...