Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sanfranciský orchestr zahraje v Praze

Česko

Posledním koncertem evropské šňůry San Fancisco Symphony Youth Orchestra bude čtvrteční vystoupení ve Smetanově síni Obecního domu.

PRAHA Těleso založené roku 1981 hudebníky od jedenácti do dvaceti let v Praze koncertovalo již v roce 1998. Nyní přijíždí se svým šéfem, devětadvacetiletým Benjaminem Schwartzem, který je rovněž rezidentním dirigentem „dospělých“ sanfranciských symfoniků. Ve čtvrtek od 20 hodin bude mít na programu jednu z nejnovějších kompozic Lollapalooza amerického skladatele Johna Adamse, Bruchův houslový koncert se sólistou Julianem Rachlinem a suitu z Prokofjevova baletu Romeo a Julie.

Houslista Julian Rachlin se narodil v Litvě roku 1974, s rodiči emigroval do Rakouska. Mezinárodní slávu získal poté, co roku 1988 zvítězil v soutěži Eurovize.

Mladí sanfrancisští symfonikové mají za sebou turné, v rámci něhož s úspěchem vystoupili také v sálech mnichovské i berlínské filharmonie.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat