Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf federace klidní hon na Armstronga

Česko

SINGAPUR Slavný cyklista Lance Armstrong, kterého kvůli údajnému dopingu vyšetřují americké federální úřady, se dočkal zastání od prezidenta Mezinárodní cyklistické unie.

Pat McQuaid se pozastavil nad tím, zda jsou k dispozici nové důkazy, nebo se sedminásobnému vítězi Tour de France chce jen někdo pomstít.

„Když se podíváte, jak to celé začalo, tak se musíte ptát, jestli se opravdu objevily nové důkazy, nebo jde jen o vendetu,“ řekl McQuaid agentuře AP během návštěvy olympijských her mládeže v Singapuru.

„Proto je nešťastné, že to někteří lidé neřešili jinak a hned všechno zveřejnili. Teď kvůli tomu vyšetřování probíhá před lidmi v pomyslné aréně a to nebylo nutné,“ dodal.

McQuaid se také podivil nad tím, že úřady ani Interpol dosud nechtěly od UCI žádné informace. Vyšetřovatelé zatím kontaktovali jen sponzory a bývalé Armstrongovy stájové kolegy.

Osmatřicetiletý Armstrong čelí obviněním z dopingu prakticky po celou dobu kariéry.

Poslední vyšetřování začalo poté, co ho obvinil bývalý kolega ze stáje US Postal Floyd Landis, který kvůli užívání zakázaných látek přišel o triumf na Tour de France v roce 2006.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...