Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf strážníků jel moc rychle

Česko

OLOMOUC Šéf městských strážníků v Olomouci Pavel Skalický jel tak rychle, že překročil limit téměř dvojnásobně. Přesto se zřejmě o post bát nemusí.

Náměstek olomouckého primátora Jiří Martinák řekl, že trest za pochybení by měl být přiměřený a přemýšlet o odvolání ředitele městské policie, který dlouhodobě pracuje dobře, by bylo ukvapené. O jízdě Skalického, který jel v pátek namísto povolené rychlosti sedmdesáti kilometrů v hodině zhruba stotřicítkou, informoval server iDNES.cz.

Martinák je v současné době v zahraničí na dovolené. „O věci jsem informován, krátce jsem mluvil i s panem Skalickým, který chybu přiznal. Nebylo to ale porušení pracovní kázně, jednání se dopustil jako fyzická osoba v mimopracovní době,“ upřesnil náměstek. Po návratu z dovolené zhruba v polovině července se bude věcí zabývat, zatím nezná všechny okolnosti případu. „Dopad přestupku na jeho pracovní povinnosti pak budeme řešit po ukončení správního řízení,“ doplnil Martinák.

Ředitel olomouckých strážníků jel prý po silnici u Velkého Týnce stotřicetikilometrovou rychlostí kvůli situaci, která tam nastala v dopravě. „Bylo nutné řešit kolizní dopravní situaci, a proto jsem zrychlil, abych se stihl zařadit do kolony projíždějících vozidel,“ přiznal pro iDNES.cz Skalický. Vše hodlá vysvětlit úředníkům ve správním řízení.

Za překročení povolené rychlosti mimo město o více než padesát kilometrů v hodině mu hrozí pokuta pět až deset tisíc korun, pět trestných bodů a zákaz řízení na šest až dvanáct měsíců. Policie nechtěla podrobnosti zveřejnit, potvrdila ale, že se v úseku mezi Velkým Týncem a Vsiskem v pátek konala dopravně-bezpečnostní akce a velmi výrazné překročení povolené rychlosti policisté zaznamenali.

***

Jel místo sedmdesátky stotřicítkou. Bylo nutné řešit kolizní situaci, vysvětloval.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...