Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Selhání Sparty: vypadla se Sokolovem

SOKOLOV Cesta fotbalistů pražské Sparty domácí pohárovou soutěží Ondrášovka Cupem skončila nečekaně už ve třetím kole.

Český mistr v Sokolově pouze remizoval 1:1 a pak proti druholigovému soupeři nezvládl penaltový rozstřel, který prohrál 1:4. Zatímco domácí byli v závěrečné loterii stoprocentní, hostující Brabec s Pamičem góly nedali.

Trenér Sparty Jozef Chovanec prohlásil, že jeho svěřenci nesplnili jeden z hlavních úkolů sezony. „Cítíme velké zklamání a budeme z toho vyvozovat důsledky. Soupeř byl v prvním poločase agresivnější, my jsme nezachytili jeho nástup, náš pohyb nebyl dostatečný. Přitom se dalo očekávat, že nám soupeř nedá nic zadarmo, tyto zápasy už takové bývají,“ řekl Chovanec.

Sparta nastoupila oslabena o řadu hráčů, kteří plní reprezentační povinnosti. Mimo tým jsou Kadlec, Wilfried i Kucka, volno dostal Sionko. Mezi náhradníky se však poprvé po zranění objevil další potenciální reprezentant Kušnír.

Matějovský trefil jen břevno Domácí před skvělou kulisou bezmála 6000 diváků začali lépe a už v deváté minutě dal Duchnič vedoucí gól. Sokolovské vedení ale netrvalo dlouho, o pět minut později Vachoušek z penalty po faulu na Kweukeho vyrovnal. I nadále se však hrál vyrovnaný fotbal, domácí před favoritem neměli žádný respekt.

V závěru sice sparťané měli několik šancí, ale Matějovský trefil jen břevno, a tak zápas dospěl do penaltového rozstřelu.

Podle Chovance se po domluvě v kabině podle něj hra Sparty po přestávce zlepšila. „Už jsme Sokolov do ničeho nepustili, ale zase jsme vyhořeli v koncovce. Náš důraz v šestnáctce soupeře nebyl ideální a pak přišly penalty, v nichž se role favorita stírá,“ povzdychl si Chovanec.

Domácí kouč Radoslav Látal, Chovancův bývalý reprezentační svěřenec, si užívá úspěšný začátek angažmá, ve kterém od poloviny září ve druhé lize třikrát vyhrál a jednou remizoval, nyní k tomu získal i skalp nejbohatšího českého klubu.