Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Senátor Dryml označil vyloučení ze SPOZ za neplatné

Vladimír Dryml na Zemanově tiskové konferenci ohlásil přestup z ČSSD k zemanovcům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Dryml na Zemanově tiskové konferenci ohlásil přestup z ČSSD k zemanovcům. | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Senátor Vladimír Dryml po poradě s právníky tvrdí, že jeho vyloučení ze Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) je neplatné. Spolu s dalšími členy ho vyloučil ze strany královéhradecký krajský výbor. Vedení SPOZ by mělo ze situace vyvodit důsledky, uvedl Dryml.

Dryml tvrdí, že on i další vyloučení členové SPOZ měli odlišný názor na volební strategii. "Ovšem podle písemných pravidel nám toto nikdo oficiálně nezakazoval. Nemohou nás tedy vyloučit, když jsme žádnou směrnici neporušili," uvedl Dryml. Prohlásil, že by se nikdy písemně nezavázal ke stanovám strany, kde by bylo zakázáno říkat odlišné názory. "V dokumentech, které jsem podepsal, nebylo nic o cenzuře slova a vůbec by mě hlavně nenapadlo, že právě ve SPOZ se bude hromadně vylučovat za neposlušnost v respektování názorů," uvedl Dryml.

Další vyloučení

Hradecký krajský výbor SPOZ vyloučil kromě Vladimíra Drymla i další členy, například Ottu Salače z Jaroměře. Salač oznámil, že požaduje zrušení usnesení o vyloučení a veřejnou omluvu SPOZ na hlavní webové stránce. V případě, že se svým odvoláním neuspěje, nevyloučil právní kroky, o kterých chce jednat s dalšími lidmi ze SPOZ.

Předseda krajské SPOZ Miroslav Matějka již dříve uvedl, že Drymla výbor vyloučil kvůli chování na krajské konferenci 15. září, kdy senátor údajně slovně i fyzicky napadal její účastníky a organizátory. Například Matějku Dryml v potyčce chytil za kravatu. Další vyloučení členové se podle Matějky nechali Drymlem "strhnout k destrukci".

ČTĚTE TAKÉ:

Dryml získal senátorský mandát v roce 2008 v obvodu Hradec Králové ještě jako člen ČSSD. Hradecká SPOZ však nedávno uvedla, že s Drymlem jako senátorským kandidátem ve volbách v příštím roce nepočítá. Do senátních voleb v Hradci Králové hodlají zemanovci vyslat ředitele hradecké fakultní nemocnice Romana Prymulu (nestraník).

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!