Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Senior napadl ve Vysokém Mýtě dva lidi, oba jsou vážně zranění

Česko

  9:08aktualizováno  16:35
Vysoké Mýto (Orlickoústecko) - Muž a žena středního věku utrpěli ve středu večer zranění při napadení ve Vysokém Mýtě. Z útoku je podezřelý čtyřiasedmdesátiletý muž. Za brutální napadení útočníkovi hrozí až výjimečný trest. ČTK to řekla policejní mluvčí Eva Maturová.
Policie - ilustrační foto.

Policie - ilustrační foto. foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

Podle policie muž napadl dva lidi středního věku sekerou, kterou na místě kriminalisté zajistili. Útok byl veden zvlášť surovým způsobem.

Dvě dívky v Jeseníku zbily pokladní, která jim odmítla prodat alkohol. Napadená žena skončila v nemocnici

Krajští kriminalisté ve čtvrtek muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu spáchaném na 33letém muži a z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, kterého se podle obvinění dopustil na 45leté ženě.

O vzetí do vazby rozhodne soud v Ústí nad Orlicí v pátek. „Útočníkovi hrozí trest odnětí svobody rozmezí 15 až 20 let, případně trest výjimečný,“ dodala Maturová.

Napadený muž utrpěl velmi vážná zranění na horní polovině těla. Po stabilizaci a připojení k umělé plicní ventilaci ho vrtulník přepravil do nemocnice v Hradci Králové. Žena byla zraněna středně těžce v horní části těla, sanitka ji odvezla také do Hradce Králové, řekl ČTK mluvčí krajské zdravotnické služby Aleš Malý.

„Stalo se to v domě, který je 20 metrů od policejního obvodního oddělení. Zraněný muž je nadále ve velmi vážném zdravotním stavu, zranění ženy nejsou natolik závažná,“ uvedla Maturová.

Autor: