Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Seznam se pouští do online videa

Česko

PRAHA Největší český internetový portál Seznam.cz koupil podíl ve firmě Global Inspiration, která provozuje internetovou televizi Stream. cz. Seznam bude nabízet na svých serverech Novinky.cz, Sport.cz nebo Super.cz více krátkých videí, jež nově doplní reklamními spoty. Obě firmy odmítly sdělit výši podílu a jeho cenu.

Internetová televize Stream se má spoluprací se Seznamem změnit. Kromě nové grafické úpravy úvodní stránky serveru si podle svého šéfa Miloše Petany nebude již moci dovolit být převážně pro lidi do pětadvaceti let, ale musí cílit na všechny uživatele Seznamu, tedy na širší demografickou skupinu.

Stream zatím nevykázal zisk. „Plánem bylo, že projekt bude ziskový za tři roky od spuštění,“ prohlásil Petana. Po vstupu Seznamu ale očekává, že do černých čísel se Stream dostane už příští rok.

S akvizicí podílu ve Streamu představil šéf Seznamu Ivo Lukačovič pro tuto službu i nový obchodní model. Firmy chtějí vydělávat na reklamě, kterou do videosekvencí plánují umísťovat v podobě krátkého spotu o maximální délce deset vteřin na začátku samotného videa a půl minuty na konci.

Umístění videosekvence na jiné stránky má být nyní technicky jednodušší, Seznam a Stream se navíc chtějí o zisky dělit jak s lidmi, kteří k nim video nahrají, tak s těmi, kteří je umístí na své stránky.

Lukačovič i Petana si od toho slibují, že se videa Streamu masivněji rozšíří po českém internetu, na blogy, chaty, komunitní servery a do diskusních fór zpravodajských serverů. Sám Lukačovič vytkl cíl, že videa ze Streamu brzy dosáhnou celkem aspoň milionu přehrání měsíčně kdekoli na internetu.

Lákat diváky chce Stream dalším vlastním obsahem - pokračovat bude v mikrokomediích a parodických seriálech. Nabídne i třináctidílnou reality show Daniela Landy Peklo, představenou jako protiváhu show VyVolení či Big Brother.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat