Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Sigma Olomouc 2:0 Viktoria Žižkov

Branky: 45. Bajer, 90. Bueno. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Drastík. ŽK: Kaščák - Kušnír, Xavier, Pilař, Šťastný. Diváci: 3157. Poločas: 1:0.

Olomouc: Drobisz - Randa (46. Šuškavčevič), Hudec, Škerle, Heidenreich - Janotka, Kaščák, Bajer, Onofrej (66. Kazár) - Bueno, Schulmeister (90.+1 Hořava).

Žižkov: Bartalský - Šťastný, Pilař, Besta, Xavier - Procházka, Kropík - Stracený (67. Tinga), Koukal (71. Švancara), Kušnír (78. Blaha) - Demjan.

Kdyby fotbalisté Žižkova dokázali v obou poločasech udržet pozornost o minutu déle, možná by z Olomouce neodjeli s prázdnou. Svého soupeře sice Pražané několikrát dostali do úzkých, jenže góly stříleli jen domácí. První střelu v utkání na branku proměnil ve 45. minutě v gól Bajer, v poslední minutě se pak po standardní situaci hlavou trefil Brazilec Bueno. Nebýt dvou branek, diváci na Andrově stadionu by se pravděpodobně unudili.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Martin Pulpit (Olomouc): „Zápas rozhodly poločasové změny v sestavě. Troufám si říct, že příchod Šuškavčeviče nám vyhrál zápas. Obrana s ním se zlepšila.“

Stanislav Griga (Žižkov): „Měli jsme tři čtyři šance, ale nedali jsme je, teď nás koncovka hodně trápí. Dát první gól my, bylo by to o něčem jiném.“