Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řidič podezřelý z užití drog odmítl odběr krve. Mám fobii z jehel, řekl

Česko

  11:58
Hned dvakrát v jediný den zastavili policisté jednatřicetiletého šoféra v Hustopečích na Břeclavsku. Vždy přitom řídil jiné auto a pokaždé odmítl podstoupit testy na drogy s odůvodněním, že má fobii z jehel. Z přestupků si podle všeho hlavu nelámal, když po prvním z nich znovu usedl za volant.

Nejprve hlídka muže řídícího vůz značky Audi kontrolovala v ranních hodinách, kdy s ním cestovaly i dvě děti. Dechovou zkoušku na alkohol měl negativní. Kromě testu na drogy nesouhlasil ani s lékařským vyšetřením. Policistům to vysvětlil fobii z jehel.

„Z přestupkového jednání si řidič, kterého tamní kolegové pro jeho dřívější protiprávní jednání dobře znají, nic nedělal,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jako důkaz posloužila hned večerní silniční kontrola, při níž policisté narazili po deseti hodinách na stejného muže. Šofér tentokrát řídil auto značky BMW.

„Odehrál se scénář, který obě strany dobře znaly z ranních hodin. Kolegové řidičovo opakované přestupkové jednání oznámili správnímu orgánu,“ řekl Malášek s tím, že muž musí počítat se zákazem řízení, pokutou do 50 tisíc korun a sedmibodovým ohodnocením.

Ve stejný den hustopečští policisté zastavili i čtyřicetiletého šoféra ve Velkých Němčicích. Dechovou zkoušku měl také negativní, ale test na drogy mu už vyšel pozitivně. Hrozí mu proto podobný trest jako dvakrát zastavenému muži v nedalekých Hustopečích.

Autor:

Mohlo by vás zajímat