Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Simona Houda Šaturová zpívala papeži

Česko

Krátce po úspěšném koncertě s Brynem Terfelem v pražském Obecním domě vystoupila sopranistka Simona Houda Šaturová ve Vatikánu. Přihlížel také papež Benedikt XVI.

PRAHA/VATIKÁN Sopranistka slovenského původu Simona Houda Šaturová, kterou jsme v Praze minulý týden slyšeli jako hosta recitálu Bryna Terfela, vystoupila v sobotu v Sixtinské kapli ve Vatikánu před papežem Benediktem XVI. Byla sólistkou Mozartovy Mše c moll, kterou provedl L’Orfeo Barockorchester s dirigentem Rolandem Büchnerem.

Toto dílo provedla rodačka z Bratislavy také na Salcburském festivalu - k dalším vrcholům její kariéry patří vystoupení v Carnegie Hall s Philadelphia Orchestra, spolupráce s Toronto Symphony Orchestra v Kanadě nebo vystoupení při slavnostním otevření Pleyelova sálu v Paříži s Orchestre de Paris.

Letošní rok zahájila Houda Šaturová v Budapešti novoročním koncertem Haydnova Stvoření s Londýnskou filharmonií pod taktovkou Adama Fischera.

V minulém roce absolvovala turné po Německu se světoznámým barytonistou Thomasem Quasthoffem jako sólistka oratoria Elias Felixe Mendelssohna-Bartholdyho pod taktovkou Helmutha Rillinga.

Je stálým hostem Frankfurtské opery, kde by měla ztvárnit hlavní hrdinku v Donizettiho Lucii di Lammermoor. V Praze ji v současnosti můžeme vidět jako Sandrinu v Mozartově opeře La finta giardiniera, kerou ztvárnila v Národním divadle v inscenaci manželů Herrmannových.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...