Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Šírlův Petrohrad vstřelil Leverkusenu čtyři góly

LEVERKUSEN Český fotbalový záložník Radek Šírl má s Petrohradem nakročeno do semifinále Poháru UEFA. Ruský šampion v úvodním čtvrtfinálovém utkání deklasoval Leverkusen na jeho půdě 4:1 a v domácí odvetě za týden si může dovolit i luxus v podobě porážky o dvě branky nebo v poměru 0:3.

Zenit byl v úvodu nebezpečnější a aktivitu zúročil po dvaceti minutách. Před gólmana Adlera se probil Aršavin a k radosti kouče Advocaata, který si v hledišti odpykával zbývající třetinu disciplinárního trestu, nekompromisně zavěsil.

Leverkusen se z gólu vzpamatoval po třinácti minutách, kdy z levé strany zacentroval Gekas, Schneiderovu hlavičku ještě odvrátil z brankové čáry Širokov, ale Kiesslingově dorážce už nedokázal zabránit ani vracející se Šírl.

Pogrebňak se krátce po pauze od Kiesslinga znovu odpoutal a poslal ruského šampiona opět do vedení. V šedesáté minutě Anjukov překonal skákavou střelou z dálky Adlera potřetí. Naprostý zmar domácího týmu dokonal po brejku Denisov.

Výsledky čtvrtfinále poháru UEFA, první zápasy: Bayer Leverkusen - Zenit Petrohrad 1:4 (33. Kiessling - 20. Aršavin, 52. Pogrebňak, 61. Anjukov, 64. Denisov), Glasgow Rangers - Sporting Lisabon 0:0, Bayern Mnichov - Getafe 1:1 (26. Toni - 90.

Contra), Fiorentina - PSV Eindhoven 1:1 (56. Mutu - 63. Koevermans).