7. prosince 2013 10:01, aktualizováno  12:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Situace na horách? Sjezdovky otvírají, Horská služba varuje před větrem

Především dopravu silný vítr zkomplikoval. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Především dopravu silný vítr zkomplikoval. | foto: MAFRA - Petr Lemberk.

PRAHA/ŠPINDLERŮV MLÝN Podle vyjádření Horské služby Krkonoše v sobotu ještě nejsou podmínky pro pohyb na hřebenech, stále totiž trvá silný vítr. To nezabránilo v zahájení lyžařské sezóny hned několika ski areálům, a to nejen v Krkonoších.

"Lyžařská střediska ve Špindlerově Mlýně jsou v omezeném provozu podle sněhových podmínek. Na hřebenech v Krkonoších je zataženo, mlha a stále vane silný vítr. Z důvodu nepříznivých povětrnostnch podmínek dnes Horská služba nedoporučuje hřebenové tůry. Lavinové nebezpečí hrozí pouze mírně v lavinovém katastru - na stupni dva," popisuje situaci Horská služba.

Lyžařská sezóna může začít.

Lyžařská sezóna může začít.

K otevřeným lyžařským střediskům patří Špindlerův Mlýn, kde ráno zahájily sezónu lanovky Svatý Petr, Horní Mísečky a Medvědín. "Vichřice nám situaci nezkomplikovala, všechno se zahájilo tak, jak bylo plánované. Velký nával lyžařů ale očekáváme až příští týden, kdy máme naplánovanou i velkou doprovodnou akci - Ski Opening, a dá se do provozu celý zbytek ski areálu," říká jedna z pracovnic střediska.

Lyžaře tento víkend vítá i Šumava. Dobré podmínky hlásí ski areál Zadov: "Podmínky pro lyžování jsou u nás výborné. Máme 25 až 40 cm sněhu, přírodního i technického. Vítr tu fouká jen trochu, takže to nekomplikuje lyžování. Zatím se lyžuje bez front, k dispozici je také 6 km běžeckých tras."

Všeobecně vlekaři očekávají příval návštěvníků příští víkend. To platí i pro jesenické středisko v Koutech nad Desnou: "Lidí zatím moc nepřijelo, protože jsme otevřeli před chvílí. Za poslední dva dny napadlo dost přírodního sněhu, takže pro lyžování je ho dost, nemáme ale upravené všechny sjezdovky - jenom jednu spodní. Sezóna se víc rozjede až příští týden."

vam, Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)