Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Skikrosu kraluje Kraus, vyhrál i třetí závod SP

KREISCHBERG Skikrosař Tomáš Kraus je v letošní sezoně neporazitelný, včera vyhrál i třetí závod Světového poháru v Kreischbergu. V rakouském středisku se jelo potřetí v historii a tamní závod nemá jiného vítěze, neboť Kraus tam vyhrál i v letech 2005 a 2006.

Dvojnásobný mistr světa Kraus kraloval prvnímu dílu SP v Les Contamines a po dramatu zvítězil i ve druhém závodu v dalším francouzském středisku Flaine. Celkový vítěz seriálu z let 2005 a 2006 tak má nakročeno po loňském druhém místě v SP zpátky na vrchol.

„Já to nechápu, ale je to dost příjemné a zatím to funguje dobře,“ prohlásil s úsměvem. Letos jezdí ve famózní formě, dosud neprohrál ani v jedné vyřazovací jízdě. „Ale to neřeším, protože pak se člověk k těm sériím upne a to je špatně,“ uvedl. V Kreischbergu měl namále. V kvalifikaci se mu moc nedařilo a dojel až devátý. I proto musel startovat z horší pozice. „Ale tak nějak se to zase sešlo, měl jsem štěstí a skvělé starty,“ řekl Kraus. Je mu jasné, že série jednou skončí. „Každý závod je pro mě výzvou, chci vyhrát, ale nezhroutím se, když se to nepodaří,“ uvedl.

Tento týden ho čeká další velká výzva v podobě X-Games v americkém Aspenu, kde byl dosud nejlépe předloni čtvrtý. Aktuální formu chce zužitkovat ve vítězství. „Beru si tam sedm párů lyží, budu mít velký tým a speciálního servismana, který zná americké podmínky,“ uvedl. Těší se, že v letošní sezoně bude mít největší šanci vyhrát. „Budu mít dobré zázemí, snad to konečně vyjde,“ řekl Kraus.

Výsledky: 1. KRAUS, 2. Schmid, 3. Mani (oba Švýc.), 4. Gavaggio (Fr.), 5. Haukkala (Fin.), 6. Lewen (Švéd.), 7. Doj, 8. Takizawa (oba Jap.).

Témata: Tomáš Kraus