Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Česko

Hasiči už druhý den bojují s požárem velké skládky ve Voticích. Zasahující týmy si vyžádaly osvětlovací balon

Hasiči od soboty zasahují u požáru skládky ve Voticích. Dnes vyhlásili 3. stupeň poplachu, skládka prohořívá do hloubky. Zásah potrvá do pondělí. foto: HZS Středočeského kraje

Aktualizováno
Votice (Benešovsko) - Hasiči od sobotního poledne zasahují u požáru skládky ve Voticích na Benešovsku. V neděli ráno vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, skládka prohořívá do hloubky. Hasiči zatím nemají požár pod kontrolou, zásah potrvá minimálně do pondělí, řekla v neděli kolem 19:30 mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.
  15:41aktualizováno  19:58

Událost byla hlášena v sobotu v poledne. Nejdříve to vypadalo, že hoří pouze plocha pět krát pět metrů. Postupně ale hasiči zjistili, že oheň se rozšířil do hloubky skládky. Na místě dosud zasahovalo 22 jednotek, což může být podle odhadu mluvčí kolem 100 hasičů.

Na místě dosud zasahovalo 22 jednotek, což může být podle odhadu mluvčí kolem...

„Hasiči to musejí rozebírat, rozhrabávat, dohašovat. Je to hodně komplikované,“ uvedla Fliegerová. Velitel zásahu během dne odhadl, že hašení skládky potrvá do pondělního večera. Fliegerová večer uvedla, že to může trvat i déle. Poukázala na to, že požár dosud nebyl lokalizován.

Hasiči si na místo vyžádali elektrocentrálu a osvětlovací balon. Znečištěnou hasební vodu odčerpávají a odvážejí pryč. Na místě byla chemická laboratoř, která odebrala její vzorky.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!